A Premier League 28. fordulójában a Chelsea André Schürrle mesterhármasával 3-1-re nyert a Fulham vendégeként, az Arsenal viszont 1-0-ra kikapott a Stoke-tól, így José Mourinho csapata négy ponttal ellépett a második helyen álló Arsenaltól. Az Everton Lukaku góljával legyőzte a West Hamet, a Newcastle pedig a Hull Cityvel törölte fel saját pályáját (1-4). A Sunderland-West Bromwich Albion mérkőzés a hazaiak Ligakupa-döntője miatt elhalasztották.

Megbotlott az Arsenal a Premier League-ben, Arsene Wenger csapata 1-0-ra kikapott a Stoke-tól. A mérkőzés egyetlen gólját Jonathan Walters szerezte a hajrában, miután az Arsenal középhátvédje, Laurent Koscielny egy felpörgő labdát rosszul számolt ki, és a kezére pattant.

A Chelsea jól használta ki az Arsenal botlását, és négypontosra növelte előnyét, miután egy félidőnyi fogáskeresés után legyőzte utolsó helyen álló szomszédját, a Fulhamet. Az első félidőben csak helyzetekig jutó Chelsea a második játékrész elején André Schürrle góljaival bő negyedóra alatt lerendezte a meccset, a holland válogatott Heitinga szépítése nem osztott, nem szorzott.

A két vereség után újra nyerő Everton sikerével tapad az ötödik helyen álló Tottenhamre, a Newcastle zsinórban második győzelmével már csak két pontra van az eggyel kevesebb meccset játszott Manchester Unitedtől.

A játéknap esti összecsapásán a Liverpool simán, 3-0-ra nyert Southamptonban. Luis Suárez szerencsés gólja után Raheem Sterling bepasszolt egy beadást, a hazaiak csak helyzetekig jutottak, Gerrard büntetőből állította be a végeredményt.