A két magyar érdekeltségű csapat közül csak az egyik, a Salzburg jutott tovább az Európa Ligában, Gulácsi Péterék 3-1-re verték az Ajaxot, és 6-1-es összesítéssel kerültek a nyolcaddöntőbe. Köteles László sérülés miatt nem volt kerettag a Genkben, amely hazai pályán esett ki az Anzsi Mahacskala ellen.

Gulácsi Péternek a visszavágó első félidejében több dolga volt, mint Amszterdamban összesen, kétszer is nagy védést mutatott be. A meccs elején egy nem mindennapi jelenetnek is szemtanúi lehettek a nézők, Kampl emelése után a labda kétszer is pattant a léc tetején, majd a gólvonal elé hullott.

A 0-0-e első félidő után a Salzburg Van der Hoorn öngóljával szerzett vezetést, majd két villámgyors támadás végén jött az újabb két gól, előbb Mané, majd az első meccsen félpályáról varázsoló Soriano talált be. A hibátlan meccs végül nem jött össze Gulácsinak, Klaassen lövése egy védőn megpattanva hullott be a kapuba, de a Salzburg 6-1-es továbbjutása így is elismerésre méltó.

Köteles sérülés miatt nem szerepelt a Genk Anzsi elleni visszavágóján, amelyen Tshimanga ügyetlen mozdulata után szerzett vezetést Dzsudzsák Balázs korábbi csapata, amely aztán Alijev góljával el is döntötte a meccset.

Nehéz eldönteni, hogy meglepetésnek lehet-e nevezni, hogy a bolgár Ludogorec kiejtette a Laziót. A rómaiak a sorozat második leggyorsabb góljával már a 17. másodpercben vezettek Baldé révén, aztán a második félidő elején Perea már úgy futhatott ki a vendégszurkolókhoz a köténygólja után, hogy kettővel megy csapata.

Az első meccsen betaláló Bezjak szépített, majd jött a nap legnagyobb potyája, Zlatinski lövése után az olasz válogatott Marchetti a labdával a kezében betotyogott a gólvonal mögé, majd bután nézett, miért ítélt gólt a bíró. Klose lesipuskás góljával a Lazio a hajrában ismét vezetést szerzett, de a védelem összeszerencsétlenkedte az egyenlítést a bolgároknak. A Ludogorec mesébe illő felemelkedéséről itt olvashat.

A másik három olasz csapat továbbjutott, a Juventus és a Fiorentina már az odavágón eldöntötte a továbbjutást, de a torinóiak idegenben is odatették magukat, és 33 perc alatt kettőt vágtak a Trabzonnak, így Conte azt is megtehette, hogy a Milan elleni vasárnapi meccsre gondolva Pogbát még a szünet előtt lecserélje.

A Napolinak rezgett a léc, Insigne látványos emelésére De Guzmán válaszolt, és a bátran játszó Swansea nagyon sokáig jól tartotta magát, sőt, a helyzetek alapján vezethetett is volna. A 78. percben aztán Higuaín bevert egy lecsorgót, majd a hosszabbítás perceiben Inler unta meg a társak ziccerrontó versenyét, és a kapus alatt begurítva elvarrta a szálakat. A Napolinak a 16 között a Porto lesz az ellenfele, amely németes erényeket csillogtatott a Frankfurt ellen, előbb kétgólos hátrányból állt talpra, majd 2-3 után övé volt az utolsó szó a 86. percben.

A 16 között összejött a mindig tüzes hangulatú sevillai derbi, az nem volt nagy meglepetés, hogy a Sevilla otthon kipöckölte a Maribort - az első gól komikusra sikerült, a szlovénok kapusa telibelőtte a rárontó Reyest, akiről bepattant a labda -, az már inkább, hogy a bajnokságban látványosan szenvedő Betis Kazanyban vitézkedett. Igaz, a spanyolok komoly segítséget kaptak az oroszok kapusától, Rizsikovtól, aki az első félidő végén Nono nem túl veszélyes lövésénél vetődés közben olyan sután ért a labdához, hogy nem oldalra, hanem maga mögé ütötte.

A nap negatív hőse címet a Dnyipro játékosa, Zozulja érdemelte ki, aki előbb vezetést szerzett csapatának a Tottenham otthonában, majd Vertonghen provokációjára egy fejeléssel reagált, amit a játékvezető piros lappal honorált. Ekkor 1-1 volt az állás, és a Tottenhamnek még két gól hiányzott a továbbjutáshoz, de ez hét perc alatt összejött a kiállítástól megzavarodott ukránok ellen, Adebayor előbb Eriksen beadása után becsúszva kotort be egy labdát, majd egy pazar átvétel után oldotta meg a helyzetet egy szép mozdulattal, de azért a társak Llorisnak is köszönetet mondhatnak, akinek volt pár nagyon fontos védése.

Európa Liga, a 16 közé jutásért, visszavágók:
Rubin Kazany (orosz) - Real Betis (spanyol) 0-2 (0-1)
gól: Nono (45.), Rubén Castro (64.)
továbbjutott: a Betis, 3-1-es összesítéssel

Napoli (olasz) - Swansea City (angol) 3-1 (1-1)
gól: Insigne (17.), Higuaín (78.), Inler (93.), illetve Jo. De Guzmán (30.)
továbbjutott: a Napoli, 3-1-es összesítéssel

Sevilla (spanyol) - Maribor (szlovén) 2-1 (1-0)
gól: Reyes (42.), Gameiro (59.), illetve Vrsic (92.)
továbbjutott: a Sevilla, 4-3-as összesítéssel

Sahtar Donyeck (ukrán) - Viktoria Plzen (cseh) 1-2 (0-2)
gól: Luiz Adriano (88.), illetve Kolár (29.), Petrzela (33.)
továbbjutott: a Viktoria Plzen, 3-2-es összesítéssel

Ludogorec (bolgár) - Lazio (olasz) 3-3 (0-1)
gól: Bezjak (67.) Zlatinski (78.), Juninho Quixadá (88.), illetve Baldé (1.), Perea (54.), Klose (82.)
továbbjutott: a Ludogorec 4-3-as összesítéssel

Salzburg (osztrák) - Ajax Amsterdam (holland) 3-1 (0-0)
Van der Hoorn (56., öngól), Mané (66.), Soriano (77.), illetve Klaassen (82.)
továbbjutott: a Salzburg, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel

FC Basel (svájci) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 3-0 (1-0)
gól: Stocker (17.), Streller (60., 71.)
továbbjutott: a Basel, 3-0-ás összesítéssel

Eintracht Frankfurt (német) - FC Porto (portugál) 3-3 (1-0)
gól: Aigner (37.), A. Meier (52., 76.), illetve Mangala (58. ,71.) Ghilas (86.)
továbbjutott: az FC Porto, 5-5-ös összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

Tottenham Hotspur (angol) - Dnyipro (ukrán) 3-1 (0-0)
gól: Eriksen (56.), Adebayor (65., 69.), illetve Zozulja (47.)
piros lap: Zozulja (62., Dnyipro)
továbbjutott: a Tottenham Hotspur, 3-2-es összesítéssel.

Trabzonspor (török) - Juventus (olasz) 0-2 (0-1)
gól: Vidal (18.) Osvaldo (33.)
továbbjutott: a Juventus, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel

Olympique Lyon (francia) - Csernomorec Odessza (ukrán) 1-0 (0-0)
gól: Lacazette (80.)
piros lap: Zubejko (76., Csernomorec)
továbbjutott: az Olympique Lyon, 1-0-s összesítéssel.

Fiorentina (olasz) - Esbjerg (dán) 1-1 (0-0)
gól: Ilicic (47.), illetve Vestergaard (91.)
továbbjutott: a Fiorentina, 4-2-es összesítéssel.

Genk (belga) - Anzsi Mahacskala (orosz) 0-2 (0-0)
gól: Tshimanga (64., öngól), Alijev (71.)
piros lap: Tagirbekov (81., Anzsi)
továbbjutott: az Anzsi Mahacskala, 2-0-s összesítéssel.

Valencia (spanyol) - Dinamo Kijev (ukrán) 0-0
továbbjutott:
a Valencia, 2-0-s összesítéssel

Benfica (portugál) - PAOK (görög) 3-0 (0-0)
gól: Gaitán (70.), Lima (78, 11-esből), Markovic (79.)
piros lap: Kacuranisz (69., PAOK)
továbbjutott: a Benfica, 4-0-s összesítéssel

AZ Alkmaar (holland) - Slovan Liberec (cseh) 1-1 (1-0)
gól: Viergever (19.), illetve Budnik (72.)
továbbjutott: az AZ Alkmaar, 2-1-es összesítéssel.

A nyolcaddöntő menetrendje:
AZ Alkmaar (holland) - Anzsi Mahacskala (orosz)
Ludogorec (bolgár) - Valencia (spanyol)
FC Porto (portugál) - Napoli (olasz)
Olympique Lyon (francia) - Viktoria Plzen (cseh)
Sevilla (spanyol) - Real Betis (spanyol)
Tottenham Hotspur (angol) - Benfica (portugál)
FC Basel (svájci) - Salzburg (osztrák)
Juventus (olasz) - Fiorentina (olasz)

Az első mérkőzéseket március 13-án rendezik, míg a visszavágókra egy héttel később kerül sor.