A Chelsea a hosszabbításban szerzett góllal győzte le a Chelsea 1-0-ra az Evertont a Premier League 27. fordulójában. Gálázott az Arsenal, kapaszkodik a ManCity, Gera Zoltán a volt csapatával találkozott, a MU idegenben nyert.

A forduló előtt a hatodik helyen álló Everton nagyon masszívan tartotta magát, a Chelsea alig-alig jutott el helyzetig, vagy ha mégis, akkor Tim Howard hárított, mint ahogy azt Eto'o, Hazard, Lampard és Ivanovic próbálkozásánál is megtette.

Aztán milyen a kapussors: a 93. percben Lampard szabadrúgása után az önfeláldozóan bevetődő Terry talán hozzáért a labdához, amely Howardról pattant be a kapuba, ezzel a góllal sikerült a három pontot kicsikarnia José Mourinho csapatának. A portugál edzőnek ez volt a 90. bajnokija hazai pályán a Chelsea edzőjeként, és továbbra is veretlen a Stamford Bridge-en.

Gera Zoltán és a West Brom a játékos korábbi csapatával, a Fulhammel találkozott. A kiesési rangadó 1-1 lett, ezzel a még nem a vörös zónában lévő WBA járt jobban. Gera a második félidőre állt be.

Vesztett pontok tekintetében a Manchester City beérte az éllovas Chelsea-t - azaz ha megnyeri az elmaradt meccsét, mindkét csapatnak 60 pontja lesz. A City meccse ugyanakkor az egygólos győzelem ellenére alighanem Dzeko üres kapus bénázásáról lesz emlékezetes, melyet 0:37-nél láthatnak itt:

Egyelőre azonban az Arsenal a második, amely magabiztosan lerendezte a Sunderlandet, ezzel csak egy pontra van a Chelsea-től.

Három forduló után nyert a ManUnited, méghozzá a Crystal Palace otthonában, bár egy óra játék után még 0-0-ra állt a meccs. Aztán Evra kiharcolt egy 11-est, majd adott egy gólpasszt Rooneynak, így a hajrában még vissza is vehetett a MU.

Premier League, 27. forduló:
Chelsea - Everton 1-0
gól: Howard (93., öngól)

Arsenal-Sunderland 4-1
gól: Giroud (5. és 31.), Rosicky (42.), Koscielny (57.), illetve Giaccherini (81.)

Crystal Palace-Manchester United 0-2
gól: Van Persie (62., 11-es), Rooney (68.)

Manchester City-Stoke City 1-0
gól: Y. Touré (70.)

Cardiff City-Hull City 0-4
gól: Huddlestone (18.),

West Bromwich Albion-Fulham 1-1
gól: Vydra (86.), illetve Dejagah (28.)