Már kilenc perc után két góllal vezetett a Manchester United a West Bromwich otthonában, ám az utolsó tíz percben hármat kapott, a végeredmény 5-5 lett. Alex Ferguson az 1500. tétmeccsével búcsúzott a MU-tól. Az Arsenal indulhat a Bajnokok Ligájában, a Tottenhamnek maradt az Európa Liga.

Premier League, 38. forduló:
West Bromwich Albion - Manchester United 5-5
Morrison (40.), Lukaku (50., 81., 86.), Mulumbu (81.), ill. Kagawa (6.), Olsson (9., öngól), Büttner (30.), Van Persie (53.), Hernández (63.)

Fergusonnak sorfalat álltak a hazai játékosok a bevonuláskor, majd még a pályán is kedveskedtek a MU-tól 26 év után búcsúzó edzőnek: Olsson öngóljával. Fél óra után már 3-0-ra vezetett a ManUnited, majd 5-2-re is elhúzott. A hajrában beállt két veterán, Ryan Giggs és Paul Scholes, utóbbi szintén búcsúzik a csapatától. A hajrá azonban egy harmadik búcsúzóról, Romelo Lukakuról szólt, aki öt perc alatt kétszer is betalált, így döntetlenre mentette a meccset. A manchesterieknél nem játszott Wayne Rooney, aki inkább a szülni készülő felesége mellett maradt.

//videa.hu/player?v=SvrpdCmJ3D9UdP5f

Ferguson nem vett részt a meccs utáni sajtótájékoztatón, Javier Hernández viszont elmondta: "Nem emlékszem, hogy játszottam volna valaha tízgólos meccsen. Nyerni akartunk a Főnök és Scholesy miatt, ezért kicsit frusztráltak vagyunk. A Főnök biztosan emlékezni fog erre a meccsre! Talán most először fordul elő, hogy a ManUnited 5-2-re is vezetett, és nem nyert."

Chelsea - Everton 2-1
Mata (7.), Torres (76.), ill. Naismith (14.)

//videa.hu/player?v=ZTjCU0uh0ymxqnLm

A Chelsea nagyon extrém körülmények közt maradhatott volna csak le a BL-ről, helyette azonban győzött, így biztos főtáblás a 2013/14-es idényben. Minden bizonnyal José Mourinhóval.

David Luiz legalább rehabilitálta Rafael Benítezt: "Szeretnék köszönetet mondani neki, nagyon profi, sok mindent tanultam tőle. A szurkolók rosszakat mondanak róla, de nem sok edző képes elérni ezt. Kivezetett bennünket az Európa Ligába, jövőre pedig a BL-ben indulhatunk. Az edző más lesz, de a mentalitásnak maradnia kell."

Newcastle United - Arsenal 0-1
Koscielny (52.)

//videa.hu/player?v=JKp4TnUkcJ4v1rdZ

Az Arsenal és a Tottenham az utolsó BL-pozícióért versengett, ám ebben a körben nem történt lényegi változás, mivel mindkét csapat olaszosan nyert, megmaradt az Ágyúsok egypontos előnye, a Tottenham pedig készülhet az Európa Ligára. Ahogy a Ligakupa-győztes Swansea, illetve az FA-kupa-győztes Wigan Athletic is.

//videa.hu/player?v=LwQELVpR1K0D8hSG

Brendan Rodgers edző találóan foglalta össze a Liverpool helyzetét: "Bárcsak folytatódna még a szezon, végre megtaláltuk a formánkat."

Manchester City - Norwich City 2-3
Rodwell (30. és 59.), ill. Pilkington (26.), Holt (54.), Howson (65.)