Végig kézben tartva a mérkőzést, kétszer is vezetve megérdemelten nyert 2-1-re a Manchester City labdarúgócsapata a Manchester United otthonában a Premier League 32. fordulójának zárómérkőzésén. A listavezető MU előnye még mindig 12 pont a címvédővel szemben.

Eredmény, Premier League, 32. forduló:
Manchester United - Manchester City 1-2 (0-0) - az élő közvetítés
Old Trafford
v.: Mike Dean
ManUnited: De Gea - Rafael, Ferdinand, Jones, Evra - Carrick, Giggs - Young (Kagava, 92.), Rooney (Hernandez, 85.), Welbeck (Valencia, 80.) - Van Persie
ManCity: De Gea - Rafael, Ferdinand, Jones, Evra - Carrick, Giggs - Young (Kagava, 92.), Rooney (Hernandez, 85.), Welbeck (Valencia, 80.) - Van Persie
gól: Kompany (58, öngól), illetve Milner (51.), Agüero (78.)
sárga lap: Rooney (33.), Rafael (93.), illetve David Silva (29.), Kompany (42.), Tévez (85.), Zabaleta (90.)

Az első félidő nem hozott gólt, néhány szórványos City-támadás mellett a legveszélyesebb helyzetet a 45. percben a hazaiak hozták össze, de Van Persie megcsúsztatott labdáját Rafael a kapufára lőtte.

Szünet után felgyorsultak az események. Az 51. percben Milner egy megpattanó lövéssel a vendégeknek szerzett vezetést (0-1), de a góljára gyorsan jött válasz, egy beívelést követően Kompany hátáról saját kapujába pattant a labda (1-1).

A 78. percben a csereként beálló Agüero döntött, három védő között kibújva 12 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-2).

//videa.hu/flvplayer.swf?v=B2rKYSAoI4rOAk4J

A City győzelmével 12 pontra csökkentette hátrányát a listavezető MU-val szemben, mindkét csapatnak még hét mérkőzése van hátra a szezonban.