Megszerezte első tavaszi győzelmét az Újpest a labdarúgó NB I-ben, miután 1-0-ra győzött a címvédő Debrecen otthonában.

NB I, 21. forduló:
DVSC - Újpest 0-1 (0-1)
Debrecen, 3000 néző
v.: Bognár
Debrecen: Verpecz - Nagy Z., Simac, Mészáros N., Ferenczi - Bódi, Ramos, S. Bouadla (Coulibaly, 46.), Szakály P. (Szécsi, 70.) - Sidibe, Pölöskei (Dombi, 82,).
Újpest: Balajcza - Szélesi, Vermes, Anton, Iandoli - Simon K., Vasiljevic, Balogh B., Christ (Remili, 92.) - Kabát, Moraes (Lázár, 58., (Stanisavljevic, 60.)).
gól: Simac (9. öngól)
sárga lap: Szakály (64.), illetve Lázár (60.)

A mindent eldöntő gól a 9. percben született, egy újpesti kontra végén Kabát lőtte középre a labdát az alapvonaltól, amely az egyik hazai védőről, Simacról pattant a kapuba.

Mindkét oldalon több helyzet is kialakult az első félidőben, a Debrecen részéről Pölöskei és Sidibe fejese volt a két legveszélyesebb lehetőség, míg az újpestiektől Christ lövését védte bravúrral Verpecz.

A második félidőben is mozgalmas volt a meccs, amelyen mindössze egy percet töltött pályán Lázár Bence, az újpestiek csatára, aki szerencsétlenül esett a vállára, és hordágyon kellett levinni. Az Újpest Kabát révén növelhette volna az előnyét, de a csatárnak túl magas volt a beadás, így a kapu torkából fölé csúsztatott.

A Debrecen támadójátéka is feljavult, miután a szünetben Coulibaly beállt, de a francia csatár sem tudott a kapuba találni, lapos lövése centikkel suhant el a jobb alsó mellett. A 90. percben Sidibe lövésénél a kapufa kisegítette a lilákat, a kipattanót pedig Coulibaly gyengén Balajcza kezébe gurította, így maradt a 0-1.