A Chelsea 2-1-re legyőzte a vendég Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi első rangadóján. Vereségével az Arsenal komoly lépéshátrányba került a dobogóért folytatott versenyfutásban. A másik meccsen a Manchester United a 93. percig vezetett a Tottenham ellen, de a Spurs végül kicsikarta a döntetlent. A MU előnye így öt pontra csökkent a második Manchester City előtt.

A londoni csapatok rangadóján a Chelsea a 6. percben vezetést szerzett, de igencsak érdekes körülmények között. A félpályánál a hazaiak középpályása, Ramires durván letalpalta Coquelint, ám a játékvezető továbbot intett, így Azpilicueta szinte azonnal indította a leshatáron kilépő Matát, a spanyol csatár pedig nagy gólt lőtt a léc alá (1-0).

A 16. percben Ramires került ajtó-ablak ziccerbe, az elfekvő Szczesny mellett el akarta húzni a labdát, de inkább összeesett, tizenegyes. A büntetőt Lampard higgadtan gurította a bal alsó sarokba (2-0).

Az 58. percben szépített az Arsenal, Cazorla tökéletes ütemben ugratta ki Walcottot, aki ügyesen helyezett a kapu bal oldalába (2-1).

szólj hozzá: Chelsea vs Arsenal 2:1 GOALS HIGHLIGHTS

Az utolsó harminc percben nagyon hajtott a vendégcsapat, de nem sikerült kiharcolnia az egyenlítést.

Győzelmével és 45 pontjával a Chelsea a harmadik helyen áll, míg az Arsenal csupán a hatodik 34 ponttal.

Bár a havazás miatt még az is felvetődött, hogy elhalasztják a Tottenham-MU rangadót, a pályabejárás során alkalmasnak találták a White Hart Lane gyepét, így végül a tervezett időben kezdődött a meccs. A Spursben Scott Parker első meccsét játszotta a szezonban, Adebayorra az Afrika-kupa, Sandróra pedig sérülés miatt nem számíthatott André Villas-Boas.

A másik oldalon Alex Ferguson csak egy helyen változtatott a Liverpool elleni győztes csapaton, Ashley Young kikerült, Phil Jones pedig a kezdőben találta magát. A 12. percben nagy helyzet maradt ki, amikor Lennon lapos lövését De Gea csak kiütni tudta, a kipattanót azonban Defoe a majdnem üres kapu helyett a fekvő MU-kapus kezébe gurította.

A 24. percben megvillant az addig szinte labdához sem érő Van Persie, és vezetést szerzett a MU-nak, a holland csatár Cleverley jobb oldali beadása után a védők gyűrűjében fejelt Lloris kapujában. Hogy a szünetben maradjon a 0-1, az De Geán múlt, aki előbb Defoe, majd Bale Rio Ferdinando megpattanó lövésénél védett nagyot.

A MU spanyol kapusa a második félidőben is remekelt, Defoe, majd Dempsey veszélyes lövését is kiszedte. A Tottenham erőfeszítései végül a 93. percben értek góllá: egy beadás után De Gea röviden ütötte oldalra a labdát, amit Lennon visszagurított középre, az üresen álló Dempsey pedig az ötösről a jobb alsóba helyezett.

A döntetlen azt jelenti, hogy a MU előnye öt pontra csökkent a második Manchester City előtt, a Tottenham pedig a megszerzett egy ponttal maradt negyedik, és négy egységgel vezet az egy meccsel kevesebbet játszó Everton előtt a BL-t érő pozícióért vívott csatában.