Egy mérkőzés kell ahhoz a negyedosztályú Bradford City labdarúgócsapatának, hogy megismételje 102 évvel ezelőtti bravúrját. Az együttes eddig egyszer jutott döntőbe Angliában, 1911-ben meg is nyerte az FA-kupát. Most a Ligakupa-elődöntő első összecsapásán 3-1-re elintézte az Aston Villát.

Eredmény, Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés:
Bradford City (IV. osztályú) - Aston Villa 3-1 (1-0)
Wells (19.), McArdle (77.), McHugh (89.), illetve Weimann (83.)

A negyedosztály (League Two) hetedik helyén álló Bradfordot a Ligakupa első három fordulójában még nem csodálta senki, bár a Notts County (1-0), illetve a Burton Albion (3-2) legyőzése mellett kiverte a másodosztályú Watfordot (2-1) is.

A nyolcaddöntőben aztán előbb 0-0 után a Wigant verte tizenegyesekkel, majd a legjobb nyolc között az Arsenal ellen ért el 1-1-et, és a büntetőrúgásoknál ismét jobbnak bizonyult.

szólj hozzá: Bradford vs Aston Villa 2:1 GOALS HIGHLIGHTS

Az elődöntőben aztán az Aston Villa sem tudott megálljt parancsolni, így a kiscsapatot 90 perc választja el attól, hogy 102 év után ismét kupadöntőt vívhasson.