A Real Madrid edzője, José Mourinho a Real Sociedad ellen is csak a kispadra ültette a minap a világ legjobb kapusának választott Iker Casillast, ám a világbajnok és Európa-bajnok játékos hat perc után máris beállhatott. A címvédő végül 4-3-ra nyert. Az éllovas FC Barcelona fél óra alatt négy gólt rámolt az Espanyol kapujába a városi derbin.

A Real Madrid portugál trénere, José Mourinho által favorizált Adánt - Benzema villámgólja után nem sokkal - a 6. percben kiállították, így Casillas rögtön egy 11-est védhetett volna, de a tündérmese elmaradt: a Real Socidead játékosa, Xabi Prieto nem hibázta el a büntetőt.

Később Casillas rögtön hibázott egy nagyot, egy hazagurított labdát az ellenfélhez továbbított, szerencséjére nem lett gól az akcióból.

A megfogyatkozott Real aztán vezetéshez jutott Khedira sarkazásával a 35. percben, de az első Sociedad-gól szerzője akcióból is betalált, így a félidőben 2-2-re állt a meccs.

A Real csapatkapitánya ezúttal Cristiano Ronaldo volt, aki átadta volna a karszalagot Casillasnak, a kapus azonban eltolta magától. A portugál két gólt vállalt a második félidőben a 68-70. perc között, a második egy kapitális kapushiba után esett.

Az ellenfél még szépített (Prieto mesterhármasig jutott), de egyenlíteni már nem tudott, talán azért sem, mert a 79. perctől Dani Estrada kiállításával odalett a Sociedad emberelőnye.

Casillas pedig végül örülhetett, hiszen három gólt kapott, a Real mégis három ponttal gazdagabb lett.

A meccs összefoglalója a CR-duplával:

A 4-0-ra diadalmaskodó Barca kispadján ismét Tito Vilanova ült, akinek a fültőmirigyéből decemberben rosszindulatú daganatot távolítottak el.

Az Atlético csak ikszelt Mallorcán, így az éllovas Barca előnye jelenleg 11 pont a második madridiakkal szemben. Falcaóék ugyanakkor még mindig öt ponttal jobban állnak, mint a városi rivális, harmadik helyezett Real Madrid.