Potyogtak a gólok a Premier League 20. fordulójának a szombati játéknapján. A legtöbb Londonban esett, ahol az Arsenal - 1-1-es félidő után - 7-3-ra lemosta a Newcastle-t, és ezzel feljött az ötödik helyre a tabellán. A Norwich-ManCity meccsen sem unatkoztak a kapusok: a címvédő 4-3-ra diadalmaskodott, a Stoke-Southampton vége pedig 3-3 lett. A Gerát nélkülöző WBA 2-0-ra kikapott a ManUnited vendégeként.

Az Arsenal-Newcastle szünetében csak 1-1 volt az állás, majd 3-3-ig még kétszer is egyenlíteni tudtak a Szarkák, a 73. perctől azonban nem volt megállás: szűk 20 perc alatt négy gólt berámoltak az Ágyúsok a holland Tim Krul hálójába. A meccs hőse a három gólig és két gólpasszig jutó Theo Walcott volt, akinek fél év múlva lejár a szerződése.

A listavezető Manchester United hazai pályán egy öngóllal, illetve Robin van Persie 91. percben szerzett remek találatával nyert a West Bromwich Albion ellen. A birminghami csapatban ezúttal a kispadra sem fért oda Gera Zoltán, birminghami klubja pedig 1984 óta nem győzte le a MU-t, ráadásul az Old Traffordon 1978. december 30. óta nyeretlen.

Gólzáporos összecsapáson gyűjtötte be a három pontot a címvédő Manchester City, amely Samir Nasri kiállítása miatt már az első félidő végétől kezdve emberhátrányban futballozott a Norwich City otthonában. Roberto Mancini alakulatának legjobbja az első öt percben két gólt szerző Edin Dzeko volt a végül 4-3-ra megnyert találkozón.

Nasri kiállítása:

A meccs góljai:

Az Aston Villa a legutóbbi három meccsén 15 gólt kapott, ezúttal a hazai pálya sem jelentett előnyt, a Wigan ugyanis 3-0-ra diadalmaskodott.

A Tottenham Hotspur hátrányból fordítva 2-1-re győzött a Sunderland vendégeként. A londoni együttes három napja az Aston Villa otthonából is elhozta a három pontot, és egy napig - a vasárnapi Everton-Chelsea meccsig - biztosan dobogós lesz, jó esetben még utána is.

A szombati játéknap meccsenkénti gólátlaga 4,375 volt.

Premier League, 20. forduló:
Arsenal - Newcastle United 7-3 (1-1)
gól: Walcott (20., 73., 92.), Podolski (64.), Oxlade-Chamberlain (51.), Giroud (85., 87.), illetve Wilshere (43. - öngól), Marveaux (59.), Ba 69.)

Sunderland - Tottenham Hotspur 1-2 (1-0)
O'Shea (40.), illetve Cuéllar (48. - öngól), Lennon (51.)

Manchester United - West Bromwich Albion 2-0 (1-0)