Az első négy csoportban a továbbjutás gyakorlatilag már az utolsó forduló előtt eldőlt, így csak az Európa Liga-szereplésért és a csoportelsőségért küzdöttek a csapatok. A Zenit idegenben tudott nyerni az AC Milan ellen, így az EL-ben folytathatja, a Borussia Dortmund legyőzte a Manchester Cityt, a Real Madrid pedig tartalékosan is kiütötte az Ajaxot. Juhász Rolandot nem nevezte az Anderlecht a Málaga elleni meccsre, Megyeri Balázs pedig a kispadról nézte végig, ahogy csapata, az Olympiakosz legyőzi az Arsenalt.

A csoport:

A Paris Saint-Germain a csoportrangadón hazai pályán legyőzte a Portót, így az első helyről várhatja a nyolcaddöntők sorsolását. A Dinamo Zagreb-Dinamo Kijev meccs a nagy havazás miatt a 9. percben félbeszakadt, majd egy 20-25 perces szünet után folytatódott a játék - videó itt. A zágrábiak a 95. percben egy büntetőből egyenlítettek, és szerezték meg egyetlen pontjukat.

Dinamo Zagreb - Dinamo Kijev 1-1
g: Krstanovic (95. - 11-esből), ill. Jarmolenko (45.)

0-1:

Paris Saint-Germain - Porto 2-1
g:
Thiago Silva (29.), Lavezzi (61.), ill. Jackson Martínez (33.)

A csoport végeredménye:
1. PSG 15 pont - nyolcaddöntős
2. Porto 13 pont - nyolcaddöntős
3. Dinamo Kijev 5 pont - Európa Liga-induló
4. Dinamo Zagreb 1 pont - kiesett

B csoport:

A csoportelsőség volt a tét a B csoport utolsó fordulójában is, a Schalke és az Arsenal küzdött érte. Az angolok vezettek is a Megyeri Balázzsal a kispadon kezdő Olympiakosz otthonában, a görögök azonban fordítottak, így a Montpellier otthonában ikszelő Schalke lett a csoportelső. Megyeriék az Európa Ligában folytathatják.

Montpellier - Schalke 1-1
g:
Herrera (60.), ill. Höwedes (56.)

Olympiakosz - Arsenal 2-1
(Megyeri végig kispados volt a hazaiaknál)
g: Maniatis (64.), Mitroglou (73.), ill. Rosicky (38.)

1. Schalke 12 pont - nyolcaddöntős
2. Arsenal 10 pont - nyolcaddöntős
3. Olympiakosz 9 pont - Európa Liga-induló
4. Montpellier 2 pont - kiesett

C csoport:

A Milan már biztos továbbjutóként fogadta a Zenitet, amely a BL-ben már nem léphetett a nyolcaddöntőbe, de az Anderlechttel az EL-indulásért harcolt. Danny góljával nyertek is az oroszok a kényelmeskedő olaszok ellen. A Juhász Rolandot ezúttal sem nevező Anderlecht így hiába játszott döntetlent a csoportelső Málaga otthonában, a belgák búcsúztak.

Málaga - Anderlecht 2-2 (Juhász a keretbe sem került be a vendégeknél)
g: Duda (45., 61.), ill. Jovanovic (50.), Mbokani (89.)

D csoport:

A második helyen már biztos továbbjutó Real Madrid védelme tartalékos volt az Ajax ellen, elöl azonban ott volt Ronaldo és társai, ennek megfelelően támadásban ellenállhatatlan volt a spanyol csapat. Egy lesgól és egy kapufa után Ronaldo már a 13. percben betalált, majd Callejón növelte az előnyt. A második játékrész elején Kaká talán a forduló gólját rúgta, ez megnyugtatta a Realt, Mourinho játékosai alaposan visszavettek a tempóból, az Ajaxnak sikerült is helyzeteket kidolgoznia, és szépíteni is tudott. A 88. percben a második gólját szerző Callejón aztán végleg eldöntötte a meccs

Borussia Dortmund - Manchester City 1-0