A Dinamo Moszkva legyőzésével megszerezte a bajnoki címet a Zenit az orosz bajnokságban. A szentpéterváriak Dzsudzsák Balázsról kaptak egy vitatható büntetőt az első félidő végén, majd a 63. percben lecserélték a válogatott szélsőt. Huszti Szabolcs ezúttal a kispadon sem kapott helyet.

Orosz bajnokság:
Zenit Szentpétervár - Dinamo Moszkva 2-1 (2-1)
Sirokov (30.), Kerzsakov (36., 11-es), illetve Epureanu (43.)
piros lap: Zsirjanov (Zenit, 55.)

Így nyerte meg a Zenit a bajnokságot

CSZKA Moszkva - Szpartak Moszkva 2-1 (1-1)
Ari (öngól, 24.), Tosic (57.), illetve Dzjuba (44.)
piros lap: Kombarov (Szpartak, 81.)

A bajnoki cím bebiztosításáért lépett pályára a Zenit Szentpétervár a második helyen álló Dinamo Moszkva ellen a felsőházi rájátszásban. Luciano Spalletti csapata fél óra után meg is szerezte a vezetést, majd hat perccel később megduplázta az előnyét. Dzsudzsák Balázs mellett Vlagyimir Bisztrov esett össze a 16-oson belül, az orosz válogatott játékos mintha rájátszott volna az esetre, de a bíró tizenegyest ítélt, és sárga lapot adott Dzsudzsáknak. Alekszander Kerzsakov magabiztosan belőtte a büntetőt.

Forrás: AFP/Ria Novosti/Alexei Danichev

Alexandru Epureanu még az első félidőben szépített, 2-1-es előnnyel várta a folytatást a Zenit. Dzsudzsákék előtt felcsillant a remény az egyenlítésre, miután Zsirjanovot kiállították az 55. percben, ám a Dinamo nem tudott semmit kezdeni az emberelőnnyel. A korábbi PSV-s magyart a 63. percben lecserélték, míg a hazaiaknál Huszti Szabolcs a kispadon sem kapott helyet ezúttal.

A Zenit 2007 és 2010 után harmadszor nyert orosz bajnokságot, míg egyszer, 1984-ben a szovjet bajnok volt.

Így ünnepeltek a Zenit-szurkolók

A nap moszkvai rangadóján a CSZKA szintén 2-1 arányban verte a Szpartakot, ezzel vissza is előzte azt a táblázaton.