A Chelsea hazai pályán 1-0-ra legyőzte a címvédő FC Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének szerdai, első mérkőzésén. A címvédő labdabirtoklása 72 százalékos volt, a kapura lövések aránya pedig 19:4 a Barca javára, de a szervezett londoniak - a remeklő Petr Cech védéseinek is köszönhetően - nyerni tudtak.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Chelsea FC (angol) - FC Barcelona (spanyol) 1-0 (1-0)
London, Stamford Bridge
v.: Brych (német)
Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill, Terry, A. Cole - Obi Mikel, Lampard, Meireles - Mata (Kalou, 74.), Ramires (Bosingwa, 88.) - Drogba.
Barcelona: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Puyol, Adriano - Xavi (Cuenca, 87.), Busquets, Iniesta - Sanchez (Pedro, 66.), Messi, Fabregas (Alcantara, 80.).
gól: Drogba (45+2.)
sárga lap: Ramires (69.), Drogba (86.), illetve Pedro (72.), Busquets (76.)

A Bajnokok Ligája történetében ötödször találkozik egymással a Chelsea és a Barcelona az egyenes kieséses szakaszban, az angolok csak egyszer, a 2005-ös nyolcaddöntőben tudták elbúcsúztatni a katalán csapatot.

Korán vezetést szerezhetett volna a Barcelona, de előbb Sanchez emelt kapufára ziccerben, majd Fabregas elképesztő helyzetben lőtt csúnyán mellé.

A címvédő végig nagy mezőnyfölényben volt, és alig adta oda a labdát a Chelsea-nek, de amikor igen, akkor is hamar visszaszerezte.

Éppen ezért órási meglepetés volt, hogy az első félidő ráadásában, a 47. percben a Chelsea szerzett vezetést. Egy remek kontra végén Ramires adott középre Drogbának, aki ballal könnyedén mattolta Valdést. A hazai csapatnak ez volt az első kapura lövése.

A meccs összefoglalója:

A játék képe a fordulást követően sem változott, a Barca nyomott, a Chelsea pedig sokszor tíz emberrel védekezett, és amikor kapura tudtak lőni a vendégek, Petr Cech - a mezőny legjobbja - mindig a helyén volt, óriási bravúrokat mutatott be.

Forrás: AFP/Glyn Kirk

A Barca még a 93. percben is egyenlíthetett volna, de Pedro a kapufára csavart, így a Chelsea győzelmével tényleges esélyese lett a BL-elődöntőnek, hiszen a címvédő nem tudott gólt szerezni idegenben. A visszavágó jövő kedden lesz.

A meccs nagy helyzetei videón

9. perc: Sanchez kapufája