A Borussia Dortmund Robert Lewandowski góljával 1-0-ra nyert a Bayern München ellen a Bundesliga 30. fordulójában, ezzel a címvédő előnye négy fordulóval a vége előtt hat pont. A hajrában Arjen Robben egyenlíthetett volna, de a büntetőjét Roman Weidenfeller kivédte.

Jól kezdődött a meccs, két percen belül mindkét kapu előtt feljegyezhettünk egy-egy helyzetet, az egyik oldalon Gomez fejese, a másiknál Blaszczykowski kiugrása okozott izgalmat. Aztán Neuer kellett hozzá, hogy maradjon a 0-0, Kagava emelte középre a labdát, Grosskreutz közeli lövését pedig bravúrral védte a müncheniek kapusa.

A Bayern legveszélyesebb lehetősége az első félidőből Kroos 20 méteres lövése volt, amely 30 centivel kerülte el a bal sarkot. A 37. percben szerencséje volt a bajoroknak, Piszczek jobb oldali beadása után Lewandowski fejese ugyanis a jobb kapufán csattant. A Bayern jobban játszott a második félidő elején, de csak Ribéry épphogy mellészálló lövése okozott riadalmat.

A 77. percben egy szöglet után Grosskreutzhoz került a labda, akinek a lövésébe az ötösön álló Lewandowski sarkalt bele, Neuer pedig nem ért le az irányt változtató labdára.

A Bayernnek így is megvolt a lehetősége az egyenlítésre, de Robben hiába harcolt ki büntetőt, a lövését Weidenfeller elcsípte, majd a legvégén nagy helyzetben a lelátóra bikázta a labdát a holland szélső, így maradt az 1-0, ami azt jelenti, hogy négy körrel a vége előtt hat pont a Dortmund előnye.