Idegenben, a Newcastle otthonában győzött 3-0-ra a Chelsea labdarúgócsapata a Premier League 14. fordulójának nyitómérkőzésén, így két ponttal megelőzte a nagy riválist. A Manchester City és a Tottenham otthon, az Arsenal idegenben nyert simán. A késő délutáni meccsen az Aston Villa otthonában nyert szűken a Manchester United.

Eredmény, Premier League, 14. forduló:
Newcastle United - Chelsea 0-3 (0-1)
Newcastle:
Krul - Simpson, Coloccini (Perch, 28.), R. Taylor, S. Taylor - Obertan, Cabaye, Guthrie, Lövenkrands (Sammy Ameobi, 71.) - Ben Arfa (Shola Ameobi, 46.), Ba
Chelsea: Cech - Ivanovics, Luiz, Terry, Cole - Romeu, Ramires, Lampard (Meireles, 60.) - Sturridge, Drogba (Torres, 79.), Mata (Kalou, 74.)
gól: Drogba (38.), Kalou (89.), Sturridge (92.)

A Gary Speedre történő megemlékezés miatt egyébként is tüzes szurkolók már a negyedik percben dühösen néztek Dean játékvezetőre, aki csak sárga lapot adott az utolsó emberként szabálytalankodó David Luíznak.

A 14. percben ráadásul Cabaye szabálytalansága miatt megítélt egy büntetőt a Chelsea-nek, Lampard a bal alsó sarkot választotta, a holland Tim Krul kapus azonban fantasztikusan érezte az irányt, és a bal kapufára tolta a labdát.

Két perc múlva ugyanaz a kapufa döngött, ezúttal Sturridge találta el 10 méterről. A csatár nagyon élt, kihasználta a hazai védelem tétovaságát, a 20. percben 20 méterről centikkel lőtt a bal sarok mellé, négy perccel később lefutotta a bekkeket, de közeli ziccerét Krul védte, újabb két perc elteltével pedig az oldalhálót találta el.

A 25. percben Ba révén a hazaiak is megszerezhették volna a vezetést, de közeli perdítését Cech bravúrral tolta a léc fölé.

Tíz perc múlva ismét Cech villant, Ba a jobb kapufát találta el, Terry menteni akart, de mellette álló csapattársát, Luízt találta el, a jobb sarok felé vágódó labdát viszont a cseh kapus szögletre paskolta.

A 38. percben a Chelsea szerzett vezetést, egy gyorsan elvégzett bedobás után Mata balról közlépre emelt, Drogba pedig az ötös sarkáról védhetetlenül fejelt a jobb felső sarokba (0-1).

A 41. percben újra Sturridge mehetett egyedül kapura, de Krul ezúttal is védeni tudott.

A második félidőben is a Chelsea diktálta az iramot, az 55. percben Drogba lőtt a kapu mellé, három perc múlva Ramires lövését védte Krul hatalmas bravúrral.

A 81. percben az Ameobi testvérek lábában még ott volt az egyenlítés, ám Shola lövése a lécet találta el, a kipattanót Sammy tűzte kapura, de Cech védett.

A 89. percben két cserejátékos jóvoltából minden eldőlt: Torres passzát Kalou 10 méterről lőtte a kapuba (0-2).

A hosszabbításban még Sturridge is kihasznált végre egyet a lehetőségei közül, ballal, 12 méterről a jobb sarokba bombázva beállította a 3-0-s vendéggyőzelmet.

A listavezető Manchester City könnyedén verte az újonc, vendég Norwich Cityt, a Queens Park Rangers-West Bromwich Albion találkozón döntetlen született - a hazaiaknál Buzsáky Ákos a 74. percben állt be, míg a birminghamieknél Fülöp Márton a kispadról nézte végig az összecsapást.

A Bolton - Bogdán Ádámmal a cserepadon - háromgólos vereséget szenvedett a Tottenham otthonában. Az észak-londoniak sorozatban hatodik bajnoki meccsükön diadalmaskodtak, és immár tizenegy mérkőzés óta veretlenek.

Az Arsenal nagyon simán, 4-0-ra nyert a Wigan stadionjában:

A forduló előtt sereghajtó Blackburn Yakubu Aiyegbeni négy góljával verte a Swansea Cityt, ezzel elmozdult az utolsó helyről.