A korábban a kupapecialistának számító Budapest Honvédot búcsúztató Szigetszentmiklós ugyan 2-0-ra és 3-2-re is vezetett az Újpest ellen a Magyar Kupa 4. fordulójában, tizenegyesekkel mégis az élvonalbeli csapat ment tovább.

Az NB II-es Szigetszentmiklós az Újpest honlapjának tudósítása alapján Bonifert fejesével már a 7. percben vezetést szerzett, majd a második félidőben Somorjai büntetőből növelte csapata előnyét.

A Rajczi és Kabát nélkül felálló lilák két perc alatt egyenlíteni tudtak, a 71. percben Mihajlovic fejelt gólt, majd 120 másodperc múlva Barczi volt szemfüles egy szöglet utáni kavarodásnál. A 75. percben Rubus kiállítása miatt megfogyatkozott az Újpest, a Szigetszentmilkós pedig hat perccel később ismét vezetett, Fekete László lőtte a kapuba a kipattanót Balajcza védése után.

Az Újpestnek Mihajlovic révén erre is volt válasza, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben Barczi büntetőt harcolt ki, de aztán ki is hagyta. Végül a tizenegyesrúgások döntöttek, a hazai oldalon Sadjo, Kvekveskiri és Somorjai is hibázott, míg az Újpestből csak Szokol rontott, így a vendégek jutottak tovább.

A hétvégi rangadón az Újpestet 3-0-ra legyőző Ferencváros is sikeresen vette az akadályt, a Fradi a 25. percben már 3-0-ra vezetett, ráadásul a Szolnokból Antalt kiállították, de az NB II-es csapat tíz emberrel feljött még 3-2-re, ennél többre viszont már nem futotta az erejéből.

Három NB I-es csapat kiesett, a Siófok az NB II-es Kozármisleny, a Paks a harmadosztályú Putnok, míg az edzőváltáson átesett Pápa a másodosztályú Baja ellen vérzett el.

Magyar Kupa, 4. forduló:
Szigetszentmiklós (II. osztályú) - Újpest 3-3 (1-0, 3-3, 3-3) - tizenegyesekkel 3-4
Szolnoki MÁV (II.) - FTC 2-5 (2-4)
Kozármisleny (II.) - BFC Siófok 2-1 (1-1)
FC Tatabánya (II.) - Videoton 0-2 (0-1)
Rákosmenti KSK (III.) - Kaposvári Rákóczi 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
Csákvár (III.) - Pécsi MFC 2-3 (2-1, 2-2, 2-3) - hosszabbítás után
Baja (II.) - Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-1, 1-1, 1-1), 11-esekkel: 4-3
Cegléd (II.) - DVSC-TEVA 0-2 (0-0)
Mezőkövesd (II.) - Kecskemét 2-3 (2-2)
Putnok (III.) - MVM Paks 3-2 (1-0)
Balmazújváros (II.) - MTK Budapest (II.) 1-2 (0-0)