A Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent ért el a Kaposvári Rákóczi vendégeként a labdarúgó Monicomp Liga 11. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzés a második félidőben szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt tíz percre.

Monicomp Liga, 11. forduló:
Kaposvári Rákóczi - Budapest Honvéd 0-0
Kaposvár, 2500 néző
v.: Takács J.
Kaposvár: Kovács Z. - Okuka, Grúz, Zsók, Gujic (Kovácsevics, 10.) - Hegedűs - Pavlovic, Kulcsár, Oláh (Szepessy, 87.), Jawad (Balázs B., 80.) - Peric
Honvéd: Kemenes - Takács Á., Debreceni, Botis, Hajdú - Abass (Rufino, 90.), Coira, Horváth A., Sadjo (Bojtor, 84.) - Rouani (Danilo, 43.), Moreira
kiállítva: Pavlovic (68.)
sárga lap: Pavlovic (60., 68.), illetve Coira (40.), Sadjo (83.), Moreira (89.)

Az első félidő közepes iramú, helyzet nélküli játékot hozott, izgalmat csak a fővárosi szurkolók okoztak, akik a hangosbemondó felszólítása ellenére dobáltak és petárdáztak. A második játékrész elején, az 50 percben a folytatódó rendbontás miatt Takács János játékvezető az öltözőbe vezényelte a csapatokat. A játék tíz perc elteltével folytatódhatott, a rendezők és a rendőrök bementek a vendégszektorba, kiürítették azt, de összecsapásra nem került sor.

+A játékvezető félbeszakította a mérkőzést, mert a vendégszurkolók pirotechnikai eszközöket használtak, illetve dobtak a pályára. A helyszínre riasztott rendőrök kiürítették a szektor, ahol 80-100 szurkoló volt. Mivel sokan ellenálltak, ezért könnygázt is be kellett vetni" - mondta Bíró Gábor, a Somogy megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője a Sonline.hu portálnak.

A kényszerszünet után megélénkült a játék, mindkét csapat sokat tett azért, hogy megszerezze a vezető gólt. A 68. percben Pavlovic második sárga lapja után emberelőnybe került a Honvéd, mégis a hazaiak játszottak fölényben és alakítottak ki nagy gólhelyzeteket. A találkozó végül gól nélküli döntetlennel ért véget.

11 gólos: Alves (Videoton)
6 gólos: Ferenczi (Vasas), Rajcomar (ZTE), Tischler (MTK)
5 gólos: Heffler (Pápa), Maric (Pápa), Montvai (Paks), Rajczi (Újpest), Schembri (Ferencváros), Tisza (Újpest)
4 gólos: Abass (Honvéd), Kabát (DVSC), Oláh (Kaposvár), Sowunmi (Siófok)
3 gólos: Abwo (Pápa), Aleksidze (Győr), Alex (Szolnok), Bartha (Paks), Bárányos (Pápa), Cvitkovics (DVSC), Heinz (Ferencváros), Jawad (Kaposvár), Kamber (ZTE), Kanta (MTK), Kenesei (Haladás), Koltai (Győr), Lázok (Vasas), Litsingi (Kecskemét), Némedi (Kecskemét), Pavicevic (ZTE), Pavlovic (Kaposvár), Remili (Szolnok), Tóth P. (Haladás), Tököli (Kecskemét), Vayer (Paks)