A címvédő Debrecen 0-1-ről fordítva 3-1-re nyert az előző szezonban ezüstérmes, vendég Videoton ellen a labdarúgó Soproni Liga 5. fordulójának vasárnap esti rangadóján, s ezzel a tabella élére ugrott. A székesfehérvári alakulatnak ez volt az első kudarca ebben az idényben, s így nincs már veretlen csapat a mezőnyben.

Soproni Liga, 5. forduló:
DVSC-TEVA - Videoton FC 3-1 (0-0)
Debrecen, 7500 néző
v.: Iványi
DVSC: Malinauskas - Bernáth (Dombi, 60.), Komlósi, Mijadinoski, Laczkó - Szakály P., Kiss Z. (Ramos, 46.), Varga J., Czvitkovics - Coulibaly, Yannick.
Videoton: Tujvel - Lázár (N. Nikolic, 75.), Lipták, Vaskó, Horváth G. - Sándor, Elek, Hidvégi - Nagy D., Alves, Polonkai (Vasiljevic, 63.).
gól: Czvitkovics (68., 11-esből), Yannick (71.), Horváth G. (90., öngól), illetve Sándor Gy. (55.)
sárga lap: Laczkó (67.), illetve Alves (36.), Nagy D. (38.), Horváth G. (67.), Vaskó (78.)

Az első félidőben nagy küzdelem folyt a pályán, de a helyzetekkel adós maradt az előző kiírás két legjobb csapata. Kisebb meglepetésre a vendég fehérváriak birtokolták többet a labdát és ők bizonyultak veszélyesebbnek a kapu előtt.

Nem sokkal a szünet után a Videoton egy védelmi hibát kihasználva megszerezte a vezetést. A találat után magasabb fokozatra kapcsolt a DVSC, sorra alakította ki a helyzeteket, s 20 percen belül meg is fordította a mérkőzést. A lefújás előtt pár perccel Horváth G. öngólja megpecsételte a fehérváriak sorsát.

A Szuperkupa után így bajnokin is legyőzte nagy riválisát a Debrecen és ismét a tabella élére állt.

Mezőkövesd - Makó 1-1 (1-1)

Az élcsoport: 1. Békéscsaba 7 pont (7-1), 2. Nyíregyháza 7 (7-2), 3. Orosháza 7 (8-4)