Dzsudzsák Balázs két góllal járult hozzá csapata, a PSV Eindhoven Novoszibirszk felett aratott 5-0-s győzelméhez a labdarúgó Európa Liga selejtezőjében, a párharc csütörtöki visszavágóján.

A magyar szélső eltiltása miatt nem játszhatott a párharc első meccsén, amelyet 1-0-ra nyert az orosz csapat. A PSV honlapján szereplő összefoglaló alapján Dzsudzsák tarthatatlan volt, és már az első félidőben is több jó beadása volt, ráadáasul a Berg gólját megelőző támadásnál ő szerezte meg a labdát.

A második félidőben Engelaar és Toivonen góljaival el is dőlt a továbbjutás kérdése, de ekkor jöttek el Dzsudzsák pillanatai: előbb a kapus lábai között talált a hálóba, majd büntetőből volt eredményes, így a PSV 5-1-s összesítéssel jutott a főtáblára.

Az Omonia Nicosia Leandro találatával szerzett vezetést a Mataliszt Harkov otthonában, ám csapata végül 2-2-es eredményt ért el, és kiesett. A Dortmund Hajnal Tamás nélkül nyert 1-0-ra az azeri Karabah otthonában, Sáfár Szabolcs pedig a kispadon nézhette végig, ahogy az Austria Wien az 1-1-es döntetlen után kiesik az Arisz Szaloniki ellen. Szintén a cserepadon ült Gulácsi Péter, de neki volt minek örülnie, mivel a Liverpool kettős győzelemmel jutott túl a Trabzonsporon.

Nem sikerült a bravúr a Szabics Imrét a 61. percig foglalkoztató Sturm Graznak, amely Torinóban is kikapott a Juventustól, és ezzel búcsúzott a sorozattól. Szintén csak a tévén nézhetik a hátralévő EL-meccset Tőzsér Dániel és Köteles László, a Genk magyar játékosai. Tőzsér csapatkapitány volt a Portóban 4-2-es vereséget szenvedő belga csapatban, amelynek kapuját Köteles védte, aki a 30. percben összehozott egy büntetőt, amit Hulk kihagyott.

Születtek komoly meglepetések a visszavágókon, a holland Utrecht például a skóciai kétgólos vereség után 4-0-ra verte a Celticet, amelynek így marad a skót bajnokság. A Celtic a BL-ből került át az Európa Ligába, miután kiesett a portugál Braga ellenében, az újabb blama után nem lehet túl vidám a hangulat Glasgow zöld-fehér felében. Egy másik zöld-fehér csapat tagjai viszont ünnepelhetnek, az osztrák Rapid ugyanis a Villa Parkban süllyesztette el az Aston Villát. 2-2-es állásnál Sztilian Petrov elrontott egy büntetőt, a kipattanót pedig Heskey az üres kapu fölé rúgta, Gartler 81. percben szerzett góljával pedig a idegenben szerzett gólok miatt amúgy is jobban álló bécsiek bevitorláztak a csoportkörbe.

Ha nem is ekkora meglepetés, de azért váratlan, hogy a Fenerbahce elvérzett a PAOK Szalonikivel szemben, egy másik török nagyágyú, a Galatasaray pedig az ukrán Karpati Lviv ellenében esett ki.

Európa Liga, rájátszás, visszavágók:
Dinamo Minszk (fehérorosz) - FC Bruges (belga) 2-3 (0-3)
továbbjutott:
a Bruges, kettős győzelemmel 5-3-as összesítéssel

FK Karabah (azeri) - Borussia Dortmund (német) 0-1 (0-0)
tj.:
a Dortmund, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel

Marítimo (portugál) - BATE Boriszov (fehérorosz) 1-2 (0-0)
tj.:
a Boriszov, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel

Lokomotiv Moszkva (orosz) - Lausanne (svájci) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel 3-4
tj.:
a Lausanne, 2-2-es összesítés után 11-esekkel

Dnyepr Mogiljev (fehérorosz) - Villarreal (spanyol) 1-2 (1-1)
tj.:
a Villarreal, 7-1-es összesítéssel

FK Aktobe (kazah) - AZ Alkmaar (holland) 2-1 (0-1)
tj.:
az Alkmaar, 3-2-es összesítéssel

HJK Helsinki (finn) - Besiktas (török) 0-4 (0-1)
tj.:
a Besiktas, kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel

Austria Wien (osztrák) - Arisz Szaloniki (görög) 1-1 (0-1)
tj.:
az Arisz Szaloniki, 2-1-es összesítéssel

Metaliszt Harkov (ukrán) - Omonia Nicosia (ciprusi) 2-2 (0-0)
tj.:
a Harkov, 3-2-s összesítéssel

Bröndby (dán) - Sporting Lisboa (portugál) 0-3 (0-1)
tj.:
a Sporting Lisboa, 3-2-es összesítéssel

Unirea Urziceni (román) - Hajduk Split (horvát) 1-1 (1-0)
tj.:
a Hajduk, 5-2-es összesítéssel

PSV Eindhoven (holland) - Szibir Novoszibirszk (orosz) 5-0 (1-0)
tj.:
a PSV, 5-1-es összesítéssel

Levszki Szófia (bolgár) - AIK Solna (svéd) 2-1 (0-0)
tj.:
a Levszki, 2-1-es összesítéssel

Trabzonspor (török) - Liverpool FC (angol) 1-2 (1-0)
tj:
a Liverpool, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

APOEL Nicosia (ciprusi) - Getafe (spanyol) 1-1 (1-0, 1-0, 1-1) - hosszabbítás után
tj.: a Getafe, 2-1-es összesítéssel

Grasshoppers (svájci) - Steaua Bucuresti (román) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) - 11-esekkel: 3-4
továbbjutott: a Steaua, 1-1-es összesítés után 11-esekkel

Maccabi Tel-Aviv (izraeli) - Paris Saint-Germain (francia) 4-3 (0-1)
tj.: a PSG, 5-4-es összesítéssel

Tavrija Szimferopol (ukrán) - Bayer Leverkusen (német) 1-3 (1-0)
tj.:
a Leverkusen, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel

Gent (belga) - Feyenoord (holland) 2-0 (1-0)
tj.:
a Gent, 2-1-es összesítéssel

AEK Athén (görög) - Dundee United (skót) 1-1 (1-0)
tj.: az AEK, 2-1-es összesítéssel

VfB Stuttgart (német) - Slovan Bratislava (szlovák) 2-2 (0-1)
tj.: a Stuttgart, 3-2-es összesítéssel

Lech Poznan (lengyel) - Dnyipro Dnyepropetrovszk (ukrán) 0-0
tj.: a Poznan, 1-0-s összesítéssel

FC Utrecht (holland) - Celtic Glasgow (skót) 4-0 (2-0)
tj.:
Utrecht, 4-2-es összesítéssel

TNS (walesi) - CSZKA Szófia (bolgár) 2-2 (1-1)
tj.: a CSZKA Szófia, 5-2-es összesítésel

Karpati Lviv (ukrán) - Galatasaray (török) 1-1 (0-0)
tj.:
Lviv, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

NK Maribor (szlovén) - Palermo (olasz) 3-2 (1-0)
tj.:
a Palermo, 5-3-as összesítéssel

Lille (francia) - Vaslui (román) 2-0 (0-0)
tj.:
a Lille, 2-0-s összesítéssel

IF Elfsborg (svéd) - Napoli (olasz) 0-2 (0-2)
tj.:
a Napoli, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel

Juventus (olasz) - Sturm Graz (osztrák) 1-0 (0-0)
tj.:
a Juventus, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

Aston Villa (angol) - Rapid Wien (osztrák) 2-3 (1-0)
tj.:
a Rapid Wien, 4-3-as összesítéssel

Motherwell (skót) - OB Odense (dán) 0-1 (0-1)
tj.:
az Odense, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel (1-2)

Manchester City (angol) - FC Timisoara (román) 2-0 (1-0)
tj.:
a Manchester City, kettős győzelemmel 3-0-s összesítéssel

Fenerbahce (török) - PAOK Szaloniki (görög) 1-1 (1-0, 1-0, 1-1) - hosszabbítás után