A házigazda Szombathelyi Haladás felkészülési mérkőzésen egygólos győzelmet aratott szombaton a német labdarúgó Bundesliga előző idényében harmadik Werder Bremen felett.

A magyar klub honlapjának a beszámolója szerint a hazaiak már a kilencedik percben vezetést szereztek: Werder-kirúgást követően Molnár egyből visszafejelte a labdát a középpályáról, éppen Oross elé, aki egyet engedte pattanni a labdát, majd 22 méterről óriási gólt rúgott a léc alá - Mielitz hiába vetődött (1-0).

A szünet előtt növelte előnyét a szombathelyi csapat: Nagy Gábor ugrott ki remek ütemben, a kapujából kifutó Mielitzet is kicselezte, majd az üres kapuba gurított.

A 76. percben az ekkor már jóval támadóbb felfogásban futballozó vendégek szépítettek: Almeida kapott jó labdát a tizenhatoson belül, a hosszú felé lőtt, Tóth beleért a labdába, amely a rövid sarokba csorgott.

Eredmény:
Szombathelyi Haladás - Werder Bremen (német) 2-1 (2-0)
Szombathely, 2200 néző
v.: Király
Haladás: Rózsa (Mursits, 80.) - Schimmer (Csontos, 62.), Guzmics (Jagodics, 80.), Lengyel (Devecseri, 80.), Tóth P. (Nagy Z., 80.) - Rajos (Lattenstein, 62.), Molnár B. (Korolovszky, 46.), Simon Á. (Iszlai, 62.) - Nagy G. (Ugrai, 72.), Oross (Kovács I., 80.), Sipos N. (Rácz F., 72.)
Werder Bremen: Mielitz - Fritz, Niemeyer, Prödl, Barros (Corzo, 83.) - Bargfrede, Hunt (Wagner, 57.), F. Kroos (Boenisch, 46.) - Arnautovic (Rosenberg, 62.), Almeida, Pizarro
gól: Oross (9.), Nagy G. (41.), illetve Tóth (76., öngól)

A tavalyi UEFA-kupa-döntős német csapat vendégszereplése miatt a Haladás Szolnok elleni bajnoki meccsét szeptemberre halasztották.