Kabát Péter góljára csak három kapufával tudott válaszolni a Ferencváros, így az Újpest nyerte meg a Soproni Liga pénteki rangadóját az Üllői úti Albert-stadionban.

Soproni Liga, 25. forduló:
Ferencváros - Újpest 0-1 (0-0)
Üllői út, 9000 néző, vezette: Kassai Viktor
Ferencváros: Megyeri - Csizmadia, Tutoric, Dragóner, Stockley - Rósa D., Adnan (Abdi, 60.), Morrison (Lipcsei, 74.), Schembri (Shaw, 70.) - Elding, Ferenczi
Újpest: Balajcza - Vermes, Vaskó, Takács Z., Pollák (Szokol, 77.) - Simek, Korcsmár, Vasiljevic - Barczi (Kovács D., 81.), Kabát - Rajczi (Tóth N., 87.)
gól: Kabát (35.)
sárga lap: Csizmadia (49.), Elding (74.), Ferenczi (88.), illetve Vasiljevic (45.), Takács (69.)

Ugyan közel sem volt telt ház az Albert-stadionban, a két szurkolótábor elszórakoztatta magát egymás pocskondiázásával a kezdő sípszó előtt, így a csapatok már elég paprikás hangulatban kezdhették a 206. derbit.

A feszültséget a játékon is érezni lehetett a mérkőzés elején, hosszú percekig helyzetek helyett csak szabálytalanságok sorjáztak. Nyolc perc után a hazaiak előtt adódott lehetőség, de Rósa beadása után mindenki feje felett elszállt a labda.

Mindkét csapat átlövésekkel próbálkozott a következő percekben, itt Rósa, ott Rajczi lőtt veszélytelenül. Az első negyedórát óriási Újpest-helyzet zárta le: Rajczi elhúzta a labdát Megyeri mellett is, a kapu üresen maradt, de a támadó rossz beadása után szögletre mentették a védők.

Még nagyobb kihagyott helyzettel válaszolt a Fradi: előbb Tutoric fejesét védte bravúrosan Balajcza, majd a kapus Adnan lövését tolta kapufára, a kipattanót pedig az ötösről fölé küldte Csizmadia.

A 35. percben mégis az Újpest szerzett vezetést. Simek beívelése teljesen üresen találta Barczit, aki Kabáthoz passzolt középre, ő pedig kilőtte a bal fölsőt, 0-1.

A félidő vége előtt pár centi híján egyenlített a Fradi, Rósa 11 méteres lövése után a gólvonalra pattant a labda a keresztlécről.

A szünet után először Adnan lövése után hördültek fel a nézők, Balajcza azonban gond nélkül megfogta a középre érkező labdát. Az Újpest szervezetten védekezett, sőt, hátvédeik olykor a másik kapu előtt is feltűntek, Vaskó fejese alig kerülte el a jobb sarkot egy szöglet után.

Telt, múlt az idő, de hiába lettek egyre türelmetlenebbek a hazai szurkolók, csapatuk nem jutott közelebb az újpesti kapuhoz, jobbára csak felívelgették a labdákat, a védelmük viszont többször is hajmeresztő hibákat követett el.

Az utolsó negyedórát sikerült jobban megnyomnia a Fradinak, de akkor is csak helyzetekig jutott. A 77. percben egy bal oldali beadásból Ferenczi került ziccerbe, de hat méterről ő is a kapufát találta el. Később Lipcsei adott remek labdát Eldingnek, aki a nézők közé bombázott, öt perccel a vége előtt pedig Shaw lépett ki a jobbösszekötő helyén, a labda ezúttal Balajczában akadt el. A 92. percben Rósa aztán a meccslabdát is kihagyta, Dragóner visszafejelt labdáját hét méterről küldte csúnyán a kapu mellé.

Az Újpest így 1-0-ra megnyerte a rangadót, véget vetve a Ferencváros tavaszi veretlenségének. A vendégek trénere, Mészöly Géza sem jelenlegi csapatával, sem a Vasassal nem kapott még ki az Üllői úton.