Egy góllal legyőzte a Ferencváros a Debrecent a Soproni Liga hétvégi fordulójának nyitómeccsén, péntek este. Tóth Bence ballal bikázott a Polekszics kapujába, a Loki lépéshátrányba került a Videotonnal szemben.

Soproni Liga, 23. forduló:
Ferencváros - Debrecen 1-0 (0-0)
Albert-stadion, 4700 néző, vezette: Fábián
Gól: Tóth B. (69.)
FTC: Megyeri - Csizmadia, Dragóner, Tutorics, Stockey - Kulcsár D. (Wolfe R., 67.), Doherty, Adnan (Schembri, 56.), Tóth B. (Lipcsei, 81.) - Elding, Ferenczi
DVSC: Polekszics - Bodnár, Mészáros N., Mijandoszki, Szélesi - Czvitkovics, Spitzmüller (Yannick, 48.), Kiss Z., Laczkó - Feczesin, Coulibaly

A Ferencváros a bajnoki címvédő Debrecent fogadta a Soproni Liga 23. fordulójában. Craig Short csapata kezdett erőteljesebben, Elding hamar fejelt egy lesgólt. A félidő derekán Ferenczi egyedül fejelhetett az ötösről, a hosszú kapufa felé tartó labdát éppcsak elérte Elding, de már nem tudta a kapuba csúsztatni. A Debrecenben Czvitkovics csavart okosan a hosszú felsőre, a labda a gólvonal elé vágódott - ezzel a momentummal zárult az első játékrész.

Elding ugyanúgy kezdte a második félidőt, mint az elsőt: egy lesgóllal. Maradt a 0-0, a folytatásban a bajnokcsapat kerekedett enyhe fölénybe. Vezetést mégis a Fradi szerzett: Tóth Bence húszról bikázott a Loki hálójába. Húsz perc maradt még ekkor a találkozóból, ám ezt a szakaszt inkább a küzdelem jellemezte.

A hajrára Lipcsei váltotta a gólszerzőt, ezen kívül egy közepes Czvitkovics-lövés volt feljegyzésre érdemes. Az Üllői útiak hat év, 2004 májusa óta először győzték le a Debrecent, s egy nehéz sorozatba kezdenek: a listavezető Videotonnal, majd az Újpesttel játszanak legközelebb.

Pontot rabolt a Honvéd II

A Keleti csoportban listavezető Gyirmót döntetlent játszott a Budapest Honvéd II csapatával az NB II 22. fordulójában. A találkozó húszperces késéssel kezdődött, mert a vendégeket szállító busz útközben elromlott.