Tahiti válogatottja kiütéses, 5-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a nigériaiaktól, így rúgott gól nélkül esett ki a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán.

A B jelű négyesből az eddig százszázalékos spanyolok jutottak tovább csoportelsőként, a második pozícióban pedig Venezuela zárt.

Nigéria még izgulhat, hogy a megszerzett három pontja elég lesz-e ahhoz, hogy bekerüljön a négy legjobb harmadik közé, és így a 16 között folytassa. Tahiti pedig joggal pályázhat a torna bokszzsákja címre, mivel két 8-0-s és egy 5-0-s vereséggel zárt a négyes utolsó helyén.

Az A csoportban Trinidad és Tobago döntetlent játszott Paraguayjal, ami azt jelenti, hogy a karibiak kiestek, a dél-amerikai csapat viszont csoportmásodikként jutott tovább

A négyes élén Egyiptom végzett, amely 4-2-re verte Olaszországot, a meccs hőse a csereként beállt Bogy volt, aki 2-2 után duplájával eldöntötte a rangadót. Az olaszok négy pontjukkal szintén továbbmennek.

A csoportok első két helyezettje automatikusan bejut a legjobb 16 közé, rajtuk kívül a négy legjobb harmadik mehet tovább.

csoportkör, 3. forduló:
B csoport:
Nigéria - Tahiti 5-0 (4-0)
Nwankwo (15.), Edet (24.), Fatai (34.), Orelesi (45+1.), Adejo (90.)
piros lap: L. Tehau (43., Tahiti), A.Tehau (74., Tahiti)

Spanyolország - Venezuela 3-0 (2-0)
gól: Parejo (12.), Niguez (26., 11-esből), Herrera (77.)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Venezuela 6 ,3. Nigéria 3, 4. Tahiti 0

A csoport:
Trinidad és Tobago - Paraguay 0-0

Egyiptom - Olaszország 4-2 (2-1)
gól: Sukri (23., 45+1.), Bogy (70., 80.), illetve Eusepi (29.), Albertazzi (53.)

A csoport végeredménye: 1. Egyiptom 6, 2. Paraguay 5, 3. Olaszország 4, 4. Trinidad és Tobago 1