Már az elmúlt héten is csak ámultunk a Konföderációs Kupa csoportkörének a szebbnél szebb góljai láttán, hiszen előző gólszépségversenyünkbe hat Dél-Afrikában szerzett találat is bekerült. Ezúttal csak négy kupameccsből (két elődöntő, bronzmeccs, finálé) válogathattunk, ám olyan sok és gyönyörű gól esett, hogy hétnek is sikerült felkerülnie top 8-as listánkra. Egy kakukktojás van: a Libertadores-kupa elődöntőjében bemutatott csukafejes.

Tekintse meg az elmúlt hét legszebb nyolc gólját, majd szavazzon arra, amelyik a legjobban tetszett!

Konföderációs Kupa, elődöntő, Brazília - Dél-afrikai Köztársaság 1-0: Daniel Alves a 82. percben állt be, és szupercserének bizonyult, hiszen a címvédő a hat perccel később szerzett remek szabadrúgásgóljával jutott be a döntőbe.

205801outform.html400350

Konföderációs Kupa, elődöntő, Egyesült Államok - Spanyolország 2-0: az amerikaiak vezető gólját a 19 esztendős Jozy Altidor szerezte - miután bohócot csinált és lefordult villarrealos klubtársáról, Joan Capdeviláról, majd Iker Casillasnak sem kegyelmezett.

205802outform.html400350

Libertadores-kupa, elődöntő, Estudiantes - Nacional 1-0: az argentin csapat Diego Galvan pazar csukafejesével szerzett előnyt az uruguayi rivális ellenében az elődöntő első mérkőzésén.

205803outform.html400350

Konföderációs Kupa, bronzmeccs, Spanyolország - Dél-afrikai Köztársaság 3-2: a házigazdák a 72. percben szereztek vezetést, amire a csereként beállt Daniel Güiza a hajrában válaszolt, de rögtön kétszer is, a 88. és a 89. percben. A második gólja igen látványos volt, a jobbszélről érkező beadásszerű lövésével megzavarta, egyben jól át is verte a dél-afrikai kapust.

205804outform.html400350

Amikor - ugyanezen a meccsen - már mindenki elkönyvelte az Európa-bajnok diadalát, akkor jött ismét Katlego Mphela: az első gól szerzője a 93. percben egy irtózatosan nagy szabadrúgásgóllal hosszabbításra mentette a találkozót.

205805outform.html400350

A hosszabbításban Xabi Alonso döntötte el a bronzérem sorsát: a Liverpool középpályása trükkös szabadrúgással nyerte meg a meccset Spanyolországnak a 106. percben.

205806outform.html400350

Konföderációs Kupa, döntő, Brazília - Egyesült Államok 3-2:
A meglepetésre döntőbe jutott USA az első félidőben szinte lefocizta a selecaót, főleg Landon Donovan parádés kontratámadás végén szerzett gólja volt megalázó a brazilok számára.

205807outform.html400350

Akik aztán a szünet után összekapták magukat, rögtön az első percben Luis Fabiano lőtt nem mindennapi, ráfordulásos gólt 15 méterről, s bár ekkor még csak 2-1 volt az állás, ezzel a gyors góllal megindultak a brazilok a kupagyőzelem felé.

205808outform.html400350

Az előző heti gólszépségversenyünkben a sokadvirágzását élő Corinthians-csatár Ronaldo diadalmaskodott - mindössze néhány szavazattal (1:14-nél látható).

Szombat óta keressük a legszebb magyar gólt - egyelőre Gera Zoltán vezet az alábbi ollózásos góljával!