A Győr öt góllal nyert idegenben - a szünetben még 2-1-re vezető - Zalaegerszeg ellen a labdarúgó Soproni Liga 25. fordulójának keddi játéknapján.

v.: Szabó S.
gól: Alomerovic (9.), Waltner (28.), illetve Józsi (4., 60.), Bajzát (48., 65., 75.), Böőr (56.), Aleksidze (78.)
kiállítva: Miljatovic (57.)
sárga lap: Völgyi (38.), Bank (55.)
ZTE: Vlaszák - Kovács G., Miljatovic, Botis, Varga (Szamosi, 46.) - Sluka, Horváth A.I., Alomerovic, Illés (Horváth A.II., 70.) - Waltner, Balázs
Győr: Stevanovic - Bank, Stark, Supic, Völgyi - Tokody, Kiss (Aleksidze, 39.), Józsi, Kink - Böőr, Bajzát

A gyors gólváltás után a ZTE vette át a játék irányítását, a hazaiak előtt szép számban adódtak lehetőségek, de ezeket rendre elhibázták.

Szünet után gyorsan egyenlített a vendégcsapat, majd a tíz főre fogyatkozott hazaiak védelme teljesen megzavarodott. Az idén még veretlen győriek könnyedén rúgták góljaikat, alapos vereséget mértek a zalaiakra, akik 13 forduló után kaptak ki.

Percről percre

3. perc: Tokody felívelt labdáját Bajzát fejjel készítette le Józsinak, aki laposan kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

9. perc: Balázs indult meg nagy lendülettel a felezővonaltól, majd Slukához játszott, aki jobbról a kapu elé ívelt, ahonnan az őrizetlenül érkező Alomerovic előredőlve fejelt a kapu bal oldalába (1-1).

28. perc: egy bal oldalról beívelt szögletre Waltner mozdult a leggyorsabban, és a védőket megelőzve 2 méterről a rövid sarokba csúsztatott (2-1).

40. perc: egy szögletnél Bajzát lekönyökölte Vargát, aki ápolás után ugyan visszatért a pályára, azonban a szünetben kórházba kellett szállítani, agyrázkódást szenvedett.

47. perc: Aleksidze ment el a bal oldalon, majd középre nyeste a labdát, ahol érkezett Bajzát, és 6 méterről a kapuba fejelt (2-2).

56. perc: Miljatovic szabálytalanul állította meg a kiugró Bajzátot, amiért kiállította őt a játékvezető. A szabadrúgást Józsi végezte el, úgy csavart a bal felső sarokba, hogy a labda a lécről a partjelző szerint a gólvonal mögé pattant (2-3).

61. perc: Böőr lépett ki egy kitűnő labdával, majd 13 méterről a fölöslegesen kifutó Vlaszák fölött az üresen maradt kapuba emelt (2-4).

65. perc: három győri vezethette a labdát két hazai védőkre, végül Kink a tizenhatoson belülre érve keresztbe passzolt, és az érkező Bajzát 5 méterről a kapuba lőtt (2-5).

76. perc: Böőr jobb oldali beadását Bajzát fejelte a kapu jobb oldalába (2-6).

79. perc: egy jobb oldali beadást Bajzát fejjel készített le Aleksidzének, akinek 7 méteres lövését Vlaszák már csak beljebb tudta segíteni (2-7).

Nyilatkozatok

"Gratulálok a Győrnek, tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, ami be is igazolódott. Mindkét félidő elején gyors gólokat kaptunk, a szünet utánit nem is sikerült feldolgoznunk. Védőharmadunk szinte minden hibáját góllal büntette az ETO, a rutinos játékosok kihasználták a kínálkozó lehetőségeket. A kiállítást követően labdatartás helyett előre rohantunk, ez okozta a vesztünket. Közönségünket maximális dicséret illeti, köszönjük nekik, hogy végig buzdítottak bennünket és a lefújásig kitartottak mellettünk. Igérjük, hogy megháláljuk a szeretetüket!" - idézte Csank Jánost, a ZTE edzőjét a zalaiak hivatalos weboldala.

"Kétszer néztem meg a Zalaegerszeget, egyből kiderült számomra, hogy erős ellenfél, nehéz lesz ellene játszani. Ez így is volt. Az első félidő a ZTE-é volt, a szünet után azonban rizikóztunk, ami bejött, sikerült két gyors gólt szereznünk. A kiállítás után már nem volt kérdéses, hogy megnyerjük a találkozót. A szabadrúgás volt a találkozó fordulópontja. Mindkét csapatnak és a hazai közönségnek is gratulálok a teljesítményéhez!" - nyilatkozta a meccs után Dragoljub Bekvala, a győriek szakvezetője.

16. REAC 24 3 4 17 25-57 13

A versenykiírás értelmében azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség határozza meg a sorrendet.