Hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a Bayern München a Schalke ellen, míg a Hajnal Tamással felálló Dortmund 2-0-ra győzött a Hamburg ellen, s ennek a két eredménynek köszönhetően Bundesliga-második maradhatott Dárdai Pál csapata, a Hertha. Angliában Gera Zoltán végigjátszotta a Fulham győzelmével végződött, Stoke City elleni bajnokit, 3-0-ra kikapott viszont a Fülöp Mártonnal a kapujában felálló Sunderland a sereghajtó West Bromwichtól. A Manchester United ellen 2-0-ra vezetett a Tottenham a szünetben - a vége 5-2 lett a címvédő javára. A Barcelona Thierry Henry hajrágóljával mentett pontot Valenciában. Priskin Tamás az angol másodosztályban, Dzsudzsák Balázs és Bodor Boldizsár a holland élvonalban szerzett gólt (cikkünk harmadik, illetve utolsó oldalán megtekinthetik a gólokat).

Nem túl sok eseményt láthatott a müncheni Allianz Arena közönsége a Bayern-Schalke mérkőzés első félidejében. A 18. percben már annak is örülhettek a hazai drukkerek, hogy Sosa szöglete centikkel szállt el Toni feje felett, három perc múlva azonban már szomorúság ült az arcokra, Pander jobb oldali sarokrúgását ugyanis Halil Altintop szinte felugrás nélkül bólintotta az ötösről a hálóba (0-1).

Lell szabadrúgásból a felső lécet döngette meg válaszul, a 41. percben pedig Lahm aláfutását Farfán használhatta volna ki, de hibázott.

A szünetben érkezett a hazaiaknál Podolski, ám 30 másodperc elteltével nem ő, hanem Van Bommel hagyott ki ziccert, miután egy kipattanó labdát, 15 méterről a középen álló Neuer lábához lőtt, a kapus pedig bravúrral védett.

Az 53. percben Pander 20 méteres lövését Butt maga elé tenyerelte elvetődve, ám a védők felszabadítottak a berobbanó Kuranyi elől.

Az 56. percben sem tudta kihasználni a Schalke megingását a Bayern, ezúttal Neuer jött ki borzalmasan egy beadásra, Zé Roberto azonban képtelen volt az üres kapuba tuszkolni a labdát.

A 70. percben még felsejlett az esetleges egyenlítés lehetősége, Jones második sárga lapját követően ugyanis megfogyatkozott a Schalke. Az emberelőnynek mindössze hat percig örülhetett a Bayern, Ribéry a Farfánnal szembeni szabálytalanságért szintén a kiállítás sorsára került.

A hajrában már nem volt erő a Bayernben, maradt a 0-1, ezzel a bajor csapat nem tudott előrébb lépni, maradt a tabella 3. helyén, viszont lépéshátrányba került az éllovas Wolfsburggal szemben, amely ha nyer vasárnap, hat ponttal elhúz.

Ugyanez érvényes a Dortmundban vereséget szenvedő Hamburgra, amely értékes pontokat hagyott a Hajnal Tamást a 69. percig soraiban tudó Borussia otthonában. A Bayernhez és a Hamburghoz hasonlóan immár 54 pontos az Eintracht Frankfurtot magabiztosan legyőző Stuttgart is, így az élen Wolfsburg, Hertha, Bayern, Stuttgart, Hamburg a sorrend.

Forrás: MTI

Hajnalék legyőzték a Hamburgot - ennek a továbbra is második helyezett Dárdai Pál Herthája is nagyon örülhet

A szombati játéknap egyik legnagyobb meglepetését okozva a sereghajó Karlsruhe legyőzte a kupadöntős, hazai pályán játszó Bayern Leverkusent - amelyben a kapus Király Gábor a kispadon ült -, ezzel ismét beszállt a kiesés elleni küzdelembe.