A Liverpool és a Bayern München egyaránt 4-0-s sikerrel hangolt a jövő heti Bajnokok Ligája-visszavágóra, de az Arsenal és a Chelsea sem adta alább négy gólnál, igaz, utóbbi kezéből ennek ellenére is majdnem kicsúszott a győzelem. A Manchester United győztes gólját ismét a 17 éves Federico Macheda szerezte, Dortmundban Hajnal Tamás bombagóllal köszönt be. Az Inter ikszelt, a Juventus kikapott, a római derbi hat gólt, három piros lapot és Lazio-sikert hozott.

A Premier League 32. fordulójának nyitómérkőzésén a Liverpool a Blackburnt fogadta. A mérkőzés egyperces gyászszünettel indult, április 15-én lesz ugyanis húsz éve, hogy a Nottingham Forest elleni FA-kupa-elődöntőn a sheffieldi Hillsborough-stadionba jegy nélkül benyomuló drukkerek 96 szurkolót tapostak halálra.

A mérkőzés esélyesének egyértelműen a Liverpool számított, amely legutóbbi húsz egymás elleni bajnokiján mindössze egyszer kapott ki a Roverstől. Mi több, a vendégek 12 mérkőzés óta nem tudtak nyerni az Anfield Roadon, utoljára erre 1993. szeptember 12-én akadt példa.

A hazaiaknál combsérülése miatt csak a kispadon foglalt helyet Gerrard, Skrtel helyett Agger állhatott a védelem tengelyébe, míg Mascherano eltiltása lejárt, így helyet követelt magának a középpályán. A Blackburnnél Santa Cruz mellett Diouf, Pedersen és Roberts sem állt a szakvezetés rendelkezésére, míg McCarthy meglepetésre csak a kispadon kezdett.

Az 5. percben pazar góllal szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Carragher előreívelt labdáját Torres mellel levette, majd váratlanul kapura fordulva úgy lőtte a jobb felső sarokba, hogy Robinson kapusnak esélye sem volt a hárításra (1-0).

A 16. percben nagy helyzetet puskázott el a 'Pool. Kuyt kiválóan indította Mascheranót, aki túl látványosan tette jobb lábára a labdát, így lövését Robinson balra eldőlve védeni tudta, a lendületből érkező Torres pedig túl nagy gólt akart rúgni, így a jobb felső sarok helyett lelátóra bombázott.

A 27. percben Insua bal oldali beadására Kuyt érkezett, s 5 méterről a kapu közepében álló Robinsonba fejelte a labdát, a kipattanót Benajun bikázta a nézők közé.

Hat perc múlva már semmi sem segített, Xabi Alonso az oldalvonaltól ívelt középre egy szabadrúgást, Torres érkezett, s Sambát megelőzve a jobb felső sarokba bólintott (2-0).

Forrás: AFP

A szünet után teljesen leült a játék, ugyan a Liverpool továbbra is irányította a játékot, ám a 70. percig mindössze két Kuyt-lehetőséget lehetett feljegyezni. A 71. percben Samba lövését Reina fogta biztosan.

A 80. percben Mascherano került helyzetbe, de 5 méterről sem tudott gólt szerezni. A 83. percben Agger 25 méterről ballal gyilkos erejű lövést eresztett meg, a labda védhetetlenül vágódott a jobb felsőbe (3-0).

A 90. percben a csereként beállt N'Gog fejesgóllal állította be a 4-0-s végeredményt.

A Liverpool keddi BL-ellenfele, a londoni visszavágót kétgólos előnyből váró Chelsea ugyancsak 4-0-ra vezetett, kis híján mégis majdnem pontokat hullajtott, a vendég Bolton ugyanis nyolc perc alatt háromszor is bevette Petr Cech kapuját, s a hajrában akár az egyenlítő találatot is megszerezhette volna.

Az Arsenal egygólos hátrányról fordított, és végül szintén négy gólt elérve nyert a Wigan otthonában.

Egy hete még saját csapattársai sem ismerték, de azóta két találkozón is Federico Macheda szerezte a Manchester United győztes gólját. A mindössze 17 éves olasz játékos múlt heti debütálásakor a 93. percben jegyezte a győztes találatot az Aston Villa ellen, míg ezúttal a 76. percben vette be a Sunderland kapuját, kialakítva a 2-1-es vendégsikert.

A hazaiaknál Fülöp Márton a cserepadról nézte végig az összecsapást. Sir Alex Ferguson együttese győzelmével továbbra is vezeti a tabellát.

Halmosi Péter csapata, a Hull City két góllal maradt alul a Middlesbrough vendégeként, a magyar játékos nem kapott játéklehetőséget.