A Internazionale 2-1-re legyőzte a városi rivális Milant a Serie A 24. fordulójában, s mivel a Juventus csak egy pontot szerzett a Sampdoria ellen, a címvédő kék-feketék előnye immáron kilenc pont a táblázaton. A Real Madrid 4-0-ra nyert a Sporting Gijón vendégeként, s a duplázó Raúl duplán örülhetett: a spanyol bajnoki győzelmen kívül annak is, hogy - Alfredo Di Stéfanót megelőzve - élre került a fővárosi klub góllövő-örökranglistáján. A Bundesligában pontokat hullajtott a Dortmund, Hollandiában az Ajax megelőzte a PSV-t, Angliában az Everton és a Manchester United is továbbjutott az FA-kupában.

Nagyon fontos meccs várt a Juventusra a Serie A 24. fordulójában, hiszen a második helyen álló Zebrák a Sampdoriát fogadták, és győzniük kellett volna, hogy az egyik milánói gárdához közelebb kerüljenek, míg a másikat maguk mögött tartsák.

Ennek megfelelően Nedved hamar megmozgatta a genovai kapust, a cseh vitéz löketét Castellazzi ütötte ki a bal sarok elől a hatodik percben. Lendületben maradt a Juve, Molinaro baloldali beadását Del Piero húzta kapura sarokkal, de egy fél méterrel a bal alsó mellett csorgott el a labda.

A Sampdoria a tizedik percben vezetett először épkézláb akciót, de az egyből góllal zárult: Cassano mesteri passzát Pazzini kezelte le, aztán Buffon fölött a rövid sarokba bökte a labdát.

Beletelt pár percbe, mire a Juve felocsúdott a sokkból, aztán megint megszállta a Samp térfelét, de valami mindig hiányzott a tökéletességhez: előbb Raggi mentett nagyot Amauri elől Del Piero külsős beívelése után, majd ismét a csapatkapitány villant, ezúttal Nedvednek adott nagy labdát, aki azonban a jobb oldali kapufára emelt, a félidő hosszabbításában pedig a cseh aranylabdás fejesből is eltalálta a lécet.

A fordulás után a vendégek riogattak először, Cassano centerezése Molinarón pattant meg, és a jobb oldali kapufán csattant. A 62. percben jött az egyenlítés: a csereként beállt Giovinco adott be balról, és Amauri bevetődve bólintott a bal sarokba.

Két perccel később vezethetett volna a Juve, Del Piero szépen csavarodó szabadrúgása azonban előbb a felső lécet, majd a bal kapufát érintve kipattant, és a vendégvédők értek oda előbb a szabad labdára. A folytatásban is fölényben volt a Juve, de a győzelmet jelentő gólt már nem sikerült begyötörni, ez a két pont még nagyon hiányozhat majd Claudio Ranieri csapatának.

A hat forduló óta veretlen Romából sokan hiányoztak (többek között Riise, Menez, Cicinho, Panucci, Aquilani és Taddei), de azért így is nagy meglepetés, hogy a Farkasok háromgólos zakóval távoztak Bergamóból. A második félidő elején negyedóra alatt döntésre vitte a dolgot az Atalanta: előbb Capelli vágott be fordulásból egy lepattanó labdát, majd Doni vette be kétszer is brazil névrokona kapuját, előbb estében perdített a bal sarokba, majd egy szép visszacsel után fejezett be egy bal oldali akciót.

Forrás: AFP

Totti nem villogott Bergamóban, a háttérben lévő Doni ellenben főszereplő volt két góljával

A negyedik helyért hajtó csapatok rangadóján a Genoa az 56. percben már 3-0-ra vezetett, pedig a 30. perctől, Biava kiállítása miatt, emberhátrányban volt. Az első gólnál Motta egy brilliánsan felépített akciót zárt le, a másodiknál Mesto 50 méteres szólóját érdemes kiemelni, és persze Diego Milito is meglőtte a szokásos találatát, ezúttal büntetőből.

A Fiorentina azonban előbb Mutu büntetőjével megkezdte a felzárkózást, majd a román támadó szabadrúgásával egészen közel került a pontszerzéshez. A 94. percben jött a csattanó, ide-oda pattogott a labda a genoai 16-osnál, Mutu pedig lecsapott rá, és egy remek csavarással döntetlenre mentette a meccset.

Serie A, 24. forduló:
Internazionale - AC Milan 2-1 (2-0)
Milánó, San Siro, 76 178 néző
vezette: Roberto Rosetti
Inter: Julio César - Chivu, Samuel, Cambiasso, Santon, Maicón, Stankovic (Burdisso, 84.), Muntari (Maxwell, 88.), Zanetti, Adriano (Vieira, 80.), Ibrahimovic
Milan: Abbiati - Kaladze (Senderos, 77.), Maldini, Jankulovski, Zambrotta, Pirlo, Ambrosini, Beckham (Inzaghi, 57.), Pato, Ronaldinho, Seedorf
gól: Adriano (28.), Stankovic (42.), illetve Pato (70.)

Az esti, milánói csúcsderbi kérdése az volt, hogy megszökik-e a mezőnytől az Inter, vagy a Milan győzelmével megelőzi a Juvét, és üldözőbe veszi városi riválisát.

A 7. percben a "vendégek" kezdtek jobban, Zambrotta először elvétette a labdát, majd 10 méteres ollózással próbálkozott, ám a labdát megfogta az Inter kapus, Julio César.

A 29. percben aztán mégis az Inter szerzett vezetést: Maicón jobb oldali beadása után az 5 méterről fejelni készülő Adriano jobb kezéről került a Milan-kapuba a labda (1-0). A bíró nem fújta be a szabálytalan gólt, így előny az Internél.

Adriano kézzel szerzett gólja!

A körülményesen helyezkedő, lassú csapat benyomását keltő Milan a 43. percben még nagyobb hátrányba került: Muntari előreívelése után Ibrahimovic fejelte tovább a labdát, a 16-oson belülre berobbanó Stankovic pedig kapásból, 12 méterről a bal alsóba tüzelt (1-1).

A második játékrész második percében Kaladze hibája után Adriano egyedül vezethette rá a labdát Abbiatira, ám a brazil csatár 15 méterről ballal a jobb alsó mellé csavart. A 60. percben Ibrahimovicot szöktették, aki az ötös bal sarkáról lőtt, Abbiati a jobb pipából tolta ki a labdát. Pár pillanattal később Adriano szép mozdulattal, estében lőtt kapu mellé 8 méterről.

A 70. percben a Milan kissé váratlanul szépíteni tudott: Ronaldinho pazarul ugratta ki a büntetőterület balszélén megiramodó Jankulovskit, aki laposan középre passzolt, az érkező Pato pedig hat méterről nem hibázott (2-1).

Négy percre rá megint egy Adriano-ziccer: a Milan-védelem ismét kihagyott, az Inter-csatár egyedül iramodott meg Abbiati felé, s az ötméteres vonal bal szegletéről leadott lövését a piros-feketék kapusa bravúrral hárította.

A 79. percben Inzaghi lesgólja után nem sokkal az Inter-kapu előtti kavarodás után Pato 11 méterről egyenlíthetett volna, ám Julio César lábbal hárított. Az Inter kiengedett, kevéssel később Inzaghi ezúttal egy jobb oldali beadást fejelt 6 méterről épphogy felé.

A 86. percben Maicón beadásszerű lövése veszélyesen csapódott a Milan-kapu felé, ám Abbiati kitornászta a labdát.

A meccslabdát a 90. percben elhibázta a Milan: Pato mellel tette Inzaghi elé a labdát, a veterán csatár 11 méteres, ballábas lövését azonban hárította a César.

A változatos rangadón tucatnyi helyzetet dolgoztak ki a csapatok, ám az Inter sokkal összeszedettebb, gyorsabb, frissebb együttes benyomását keltette, így még akkor is megérdemelten nyert, ha egyértelműen szabálytalan góllal szerzett vezetést. A kék-feketék címvédését nehéz lesz megakadályozni, nagy csata lesz viszont az érmekért és a kupát érő pozíciókért.

Atalanta - AS Roma 3-0 (0-0)
Capelli (52.), C. Doni (56., 59.)
piros lap: Perrotta (89., Roma)

Cagliari - Lecce 2-0 (0-0)
gól: Fini (49.), Matri (94.)

Chievo - Catania 1-1 (0-1)
gól: Colucci (92.), illetve P. Ledesma (10., 11-esből)

Genoa - Fiorentina 3-3 (2-0)
Motta (12.), Palladino (38.), D. Milito (56., 11-esből), illetve Mutu (60., 80., 94., az elsőt 11-esből)
piros lap: Biava (30., Genoa)

Juventus - Sampdoria 1-1 (0-1)
gól: Amauri (62.), illetve Pazzini (10.)

Reggina - Palermo 0-0

Siena - Udinese 1-1 (0-0)
gól: Maccarone (50.), illetve Di Natale (72.)

19. Chievo 24 17-33 20

A Real Madrid magabiztosan, négy góllal nyert a Sporting Gijón otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokságban, vasárnap.

Raúl a 15. percben gólt szerzett, s ezzel 308. találatát érte el a Real színeiben, amivel az élre került a klub örökranglistáján. A fővárosi csatár negyedórával a hármas sípszó előtt újabb gólt szerzett, így már 309-nél tart.

A korábbi csúcstartó a madridiak zseniális futballistája, Puskás Ferenc egykori csapattársa, Alfredo Di Stéfano volt 307-tel.

Raúl a Primera Divisiónban 216, a Bajnokok Ligájában 64, a spanyol Király-kupában 18, a spanyol Szuperkupában 7, az európai és a nemzetközi Szuperkupában 1-1, a klubvilágbajnokságon pedig 2 találatot ért el.

Raúl rekorddöntő gólja:

Primera División, 23. forduló:

Almería - Valladolid 3-2 (0-2)
gól: Crusat (62.), K. Uche (70.), Negredo (79.), illetve Pedro Leon (17.), Goitom (22.)
piros lap: Saltor (63.), Kalu Uche (77.), illetve Nano (81.)

Athletic Bilbao - Recreativo Huelva 1-1 (0-1)
gól: Javi Martinez (50.), illetve Aitor (33.)

Numancia - Real Mallorca 0-1 (0-1)
gól: Aduriz (21.)

Racing Santander - Villarreal 1-1 (1-1)
gól: Zigic (24.), illetve Cazorla (42.)

Sporting Gijon - Real Madrid 0-4 (0-2)
gól: Raúl (15., 76.), Huntelaar (37.), Marcelo (49.)