Az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójából hétfőre halasztották a Bologna-Fiorentina mérkőzést, amelyet vasárnap az erős havazás miatt nem tudtak lejátszani. Az összecsapást végül a vendégek nyerték 3-1-re, Adrian Mutu két gólt is szerzett.

Szinte negyedóra alatt eldöntötte a két pont sorsát a Fiorentina, igaz, ehhez Montolivo két álompassza és a védelem elképesztő flegmasága is kellett. A 6. percben egy félpályáról felívelt labdára Mutu indult be, védője ki tudja, miért, kocogva követte, a román csatár pedig a hulló labdát estében, jobbal lőtte a bal alsó sarokba.

A 16. percben ugyanez volt a szereposztás, egy hosszan előrevágott labdára Mutu rajtolt, s 15 méterről a kiszolgáltatott Antonioli kapus mellett a kapu közepébe lőtt (0-2).

A második félidő elején Mingazzini szépített, 14 méterről úgy lőtt a bal alsóba, hogy a kapus előtt Di Vaio még átugrotta a labdát (1-2).

A hajrára minden tartalékját mozgósította a Bologna, ám a kitámadásnak újabb kapott gól lett a vége, Gilardino a 93. percben beállította a 3-1-es végeredményt.