Fülöp Márton csapata, a Sunderland döntetlent játszott a szomszédvár Newcastle Uniteddel az angol labdarúgó Premier League 24. fordulójában. A vasárnapi rangadón a Liverpool Torres duplájával 2-0-ra verte a Lampard kiállítása miatt 30 percet emberhátrányban játszó Chelsea-t. A címvédő, egyben listavezető Internazionale hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Torinóval a Serie A-ban. A Barcelona Messi történelmi góljával győzött Santanderben.

Eredmény, Premier League, 24. forduló:
Liverpool - Chelsea 2-0 (0-0)
Anfield Road, 44 174 néző
v.: Mike Riley
Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurelio - Kuyt, Alonso, Mascherano (Babel, 83.), Riera (Benayoun, 74.) - Gerrard, Torres (Ngog, 95.)
Chelsea: Cech - Bosingwa, Alex, Terry , A. Cole - Ballack, Mikel, Lampard, Kalou (Stoch, 85.) - Anelka (Drogba, 69.), Malouda (Deco, 69.)
gól: F. Torres (89., 94.)
piros lap: Lampard (60., Chelsea)

A Premier League 24. fordulójának rangadóját az Anfield Roadon vívták, ahol a harmadik helyezett Liverpool a jobb gólkülönbséggel második helyen álló Chelsea-t fogadta. A Pool először játszott a Kékekkel azóta, hogy októberben megszakította a négy és fél éven át tartó veretlenségi sorozatukat.

Nem lehet mondani, hogy észvesztő első félidőt produkáltak volna a felek. A 11. percben Xabi Alonso 20 méteres lövését védte Cech, nyolc perccel később Mascherano tesztelte a cseh hálóőrt, akiről a labda a 16-os vonaláig pattant, ám csak saját emberei jártak arra.

Az első Chelsea-helyzetre 33 percet kellett várni, igaz, Terry fejese ekkor sem veszélyeztette a kaput. A 42. percben Riera 17 méterről veszélyeztetett, Cechről pechjére éppen Ashley Cole lábára esett a labda, szerencséjére azonban a kapu mellé gurult.

A 60. percben váratlan fordulatot vett az amúgy lagymatagon csordogáló mérkőzés, Lampard nyújtott lábbal csúszott a labda felé, a lendületből érkező Xabi Alonso pedig eltalálta a Chelsea-középpályást. Riley gondolkodás nélkül elrántotta a piros lapot, s kiállította Lampardot - talán kissé elhamarkodottan.

Nyolc perccel később Xabi Alonso lövése Alexen úgy pattant meg, hogy a labda lécre pattant, Cech nagy nehezen tudott szögletre menteni.

Forrás: AFP

A 69. percben érkezett Deco és Drogba a Kékekhez, négy perccel később Torres szinte a kihagyhatatlant hagyta ki, 8 méterről ballal Mikelt találta el.

A 79. percben Fernando Torres félfordulatból lőtt, Cech elvetődve védett a bal alsó sarok előtt, egy perccel később Benajun 20 méteres tekerését ütötte szögletre a kapus.

A 89. percben eldőlt a mérkőzés: Fabio Aurelio balról remekül csavart az ötös sarkára, Torres pedig megkerülve Alexet okosan csúsztatott a kapu közepébe (1-0). A 94. percben Ashley Cole hibáját Benajun használta ki, passzát Torres könnyedén gurította az üres kapuba (2-0).

A Liverpool győzelmével megerősítette 2. helyét a tabellán, a siker egyben a 60. Chelsea elleni bajnoki diadal volt.

Premier League, 24. forduló:
Newcastle United - Sunderland 1-1 (0-1)
Newcastle, St. James Park, 52 084 néző
vezette: Howard Webb
Newcastle: Harper - Bassong, Coloccini, José Enrique, S. Taylor, Nolan, Butt, Gutiérrez, Duff, Carroll (Löwenkrands, 83.), Ameobi.
Sunderland: Fülöp - Collins, A. Ferdinand, McCarthy, Bardley, Whitehead, Richardson, Malbranque (Leadbitter, 90.), Edwards (Reid, 71.), K. Jones, Cissé (Chopra, 55.).
gól: Ameobi (68., 11-esből), illetve Cissé (33.)

A Sunderland - még Roy Keane irányításával - hazai pályán legyőzte a szomszédvári rangadón a Newcastle Unitedet, s 35 percig úgy tűnt, hogy megint a Fekete Macskák diadalmaskodnak.

Djibril Cissé ugyanis a 33. percben idegenben vezetéshez juttatta a vendégeket: a francia támadó a leshatáron kiugrott, majd először Harperbe lőtt, másodjára azonban hat méterről, ballal már nem hibázott a ziccerhelyzetben (Shay Given nem védett a hazaiaknál, mert hamarosan aláír a Manchester Cityhez).

A 68. percben teljesen jogtalannak tűnő 11-est kaptak a hazaiak: a 16-os jobbszélén előre igyekvő Taylor belépett Malbranque elé, mindkét játékos elesett, Webb pedig a büntetőpontra mutatott. Fülöp jobbra vetődött, Ameobi a léc alá vágta bombázta a labdát.

Fülöpék edzője, Ricky Sbragia a meccs után szintén arról beszélt, hogy nem volt jogos a Newcastle 11-ese, ám rendkívül sportszerűen hozzáfűzte: a második félidőben jobban játszottak a Szarkák, és reális végeredménynek tartja a döntetlent.

A Newcastle legutóbbi öt meccsén mindössze két pontot gyűjtött, míg a Sunderland ötöt.