A Serie A 22. fordulójának nyitómérkőzésén a Napoli ugyan már 2-0-ra vezetett az Udinese ellen, a vendégek mégis ponttal távoztak a San Paolo-stadionból. Az Udinese második találata már most pályázhat a forduló gólja címére, Fabio Quagliarella ugyanis parádés kapáslövéssel vette be a Napoli kapuját. A Juventus meglepetésre odahaza kapott ki 3-2-re a Cagliaritól, és ezzel tovább nőhet az Inter előnye, amennyiben a bajnok vasárnap nyer a Torino ellen.

Ellenkező előjelekkel készült a két csapat a mérkőzésre, a Napoli ugyanis legutóbbi három bajnokiját elbukta, míg az Udinese pocsék sorozatot tört meg hétközben, amikor elpáholta a Juventust. A 14. percig kellett várni az első helyzetre, Di Natale 25 méteres szabadrúgásból csavart 30 centivel a jobb alsó sarok mellé.

Tíz perc múlva jutott el először a friuliak kapujáig a Napoli, és egyből gólt szerzett: Denis passzolt Lavezzihoz, akinek balos lövése a bal sarokra tartott volna, de megpattant Lukovicon, és így a vetődő Handanovicot becsapva a kapu közepébe jutott.

Három perccel később megduplázta előnyét a Napoli, Gargano ívelt középre szabadrúgásból, a vendégvédők közül senki nem figyelt Hamsikra, aki a bal sarokra bólintott, és Handanovic csak beljebb segítette a labdát, védeni nem tudott.

Úgy tűnt, padlón az Udinese, de jött a váratlan fordulat: Paolo Cannavaro ütközött Zapatával, Gervasoni bíró pedig büntetőt ítélt, amit Di Natale váltott gólra, a Juve ellen is eredményes csatár a bal alsóba gurított. A félidő utolsó percében egy varázslatos villanásnak köszönhetően már 2-2 állt az eredményjelzőn: Isla ívelte előre a labdát, Quagliarella pedig 20 méterről, kapásból, félfordulattal tüzelt a bal sarokba, Navarro kapus mozdulni sem tudott.

Quagliarella gólja

A második félidőben már kevesebb volt az izgalom, de mindkét csapat a maga javára fordíthatta volna a meccset, Lavezzi azonban előbb föléemelt, majd elkapkodott egy ziccert, a csereként beállt Pasquale pedig egy pazar lövőcsel után a rosszabbik lábával kirúgta a labdát a stadionból.

A másik szombati mérkőzésen a Juventus a Cagliarit fogadta, és a Zebrák javítani szerettek volna az Udinese elleni vereség után. Ehhez képest a szárdok szereztek vezetést, amikor Fini beadása után Biondini Marchionni mellől bólintott Buffon kapujába.

Negyedórával később egyenlített a Juve: Del Piero szöglete után a rövid saroknál emelkedő Sissoko csúsztatott a bal alsóba. A 38. percben pedig már a hazaiaknál volt az előny, Molinaro az oldalvonalról (vagy azon kívülről) mentett meg egy labdát, a beadást röviden fejelte ki Conti, Nedved pedig jobbal a jobb sarokba tüzelt.

A Cagliari nemrég az Intert is nagyon megizzasztotta, a Laziónak Rómában rúgott egy négyest és most sem adta olcsón a bőrén, az 54. percben Jeda egyenlített, amikor Cossu passza után a léc alá emelt.

De ezzel még nem volt vége, a kitámadó Juve védelmet tanárian kontrázta le a vendégcsapat az utolsó negyedóra kezdetén, Lazzari okosan tette vissza a labdát a 16-osnál érkező Matrinak, aki Buffon jobb lába mellé lőtt. A Cagliari győzelmének leginkább az Inter-drukekrek örülhetnek, ugyanis a kék-feketék kilenc pontra növelhetik előnyüket a Juve előtt, ha vasárnap legyőzik a Torinót.

Serie A, 22. forduló:
Napoli - Udinese 2-2 (2-2)
Lavezzi (24.), Hamsik (27.), illetve Di Natale (32., 11-esből), Quagliarella (45.)

Juventus - Cagliari 2-3 (2-1)
gól: Sissoko (31.), Nedved (38.), illetve Biondini (16.), Jeda (54.), Matri (78.)