Az őszi első Hoffenheim kihasználta, hogy a Bayern München kikapott Hamburgban, az újonc 2-0-ra verte a Cottbust a Bundesliga 18. fordulójában, és ezzel visszavette az első helyet a tabellán. A münchenieket a Hertha is megelőzte, miután a sérült Dárdai Pál nélkül felálló berliniek 2-1-re legyőzték a Frankfurtot.

A Hoffenheimet sokan féltették, mivel a remekül szereplő újonc elvesztette az ősszel 18 gólig jutó Ibisevicet, de az új stadionjában első tétmeccsét játszó gárda simán begyűjtötte a három pontot a Cottbus ellen. A 28. percben Ba törte meg a keletiek ellenállását, aztán a Brémából Ibisevic pótlására szerződtetett Sanogo Ba átadása után bebiztosította a Hoffenheim sikerét, amivel az őszi bajnok visszavette első helyét a tabellán.

A Hamburg a Bayern legyőzésével megelőzte a bajorokat, akik már csak negyedikek, mivel a Hertha is kitette az indexet. A fővárosiak a sérült Dárdai Pál nélkül 2-1-re verték a Frankfurtot, a szerb Pantelic duplázott, és a berliniek még egy büntetőt is kihagytak, Cicero nem túl jól helyezett lövését Pröll fogta.

A szombati játéknap rangadóján a Dortmund az eltiltott Hajnal Tamás nélkül fogadta a Leverkusent (amely nem nevezte a frissen igazolt Király Gábort), és a hazaiak egy óriási védelmi hibát kihasználva szereztek vezetést: Sinkiewicz addig totyogott a labdával az alapvonalnál, míg Owomoyela odaért, és blokkolta a felszabadító lövést, a labda pedig így a középen álldogáló Frei elé pattant, aki közelről a hálóba fejelt.

A fordulás után nagyot változott a játék képe, a Dortmund mindössze egy veszélyes Frei-fejest tudott felmutatni, a Leverkusen viszont sorra dolgozta ki a helyzeteket, és bár Kiessling még a lécre bólintott, Barnetta pazar előkészítése után Helmes 11 méterről már a hálóba belsőzött a 63. percben.

Forrás: AFP

A dortmundi Boateng (jobbra) karatéban is megállná a helyét

Barnetta maga is feliratkozhatott volnaa góllövők közé, de ziccerben fölé pörgetett, aztán Rolfes hagyta ki az év helyzetét, amikor egy jobboldali beadás után egy méterről nem a hálóba küldte a labdát, hanem a hátvédeket idézve kivágta oldalra. Így maradt az 1-1, a Leverkusen az ötödik, a BVB a hatodik a tabellán.

A nap bravúrját a Huszti Szabolcsot 84 percig foglalkoztató Hannover produkálta, amely 1-0-ra verte a Schalkét, és ezzel nagyon fontos pontokat gyűjtve meglépett a kiesőhelyen állóktól.