Az idegenbeli döntetlen után a Budapest Honvéd hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Sturm Graztól a labdarúgó Intertotó-kupa 3. fordulójának visszavágóján, ezzel elbúcsúzott a nemzetközi porondtól.

Eredmény, Intertotó-kupa, 3. forduló, visszavágó:
Budapest Honvéd - Sturm Graz (osztrák) 1-2 (1-0)
Bozsik Stadion, 5000 néző
v.: Alan Kelly (ír)
Budapest Honvéd: Rabóczki - Takács Á., Smiljanic, Filó, Vincze Z. - Dobos (Abass, 66.), Maróti (Zsolnai, 79.), Genito, Ivancsics (Gebro, 60.) - Hercegfalvi, Ndjodo
Sturm Graz: Schicklgruber - Shashiasvili, Sonnleitner, Feldhofer (Hölzl, 63.), Kandelaki - Lamotte, Hlinka (Muratovic, 66.), Kienzl, Jantscher - Beichler, Haas (Sereinig, 83.)
gól: Smiljanic (8.), illetve Beichler (72.), Haas (78.)
sárga lap: Ndjodo (12.), Filó (39.), Maróti (45.), Rabóczki (69.), Takács (74.)
továbbjutott: a Sturm Graz 2-1-es összesítéssel

A két csapat szurkolótábora már a mérkőzés előtt összecsapott egymással a belvárosban, s a találkozó sem telt el balhé nélkül. A Honvéd vezető gólja után az 1000 osztrák drukker egy része elvesztette uralmát, s petárdákat dobált a pályára.

Amikor a biztonságiak és a rendőrök rendet akartak teremteni, akkor rájuk támadtak és székekkel dobálták meg őket, ezért a rendőrök a szünetben kiürítették az osztrákok szektorait. Az APA osztrák hírügynökség jelentése szerint a grazi fanatikusok mintegy 200 széket rongáltak meg.

Forrás: MTI

Az első negyedórában a kispestiek kapujukhoz szegezték a riválist és egy szögletet követően Smiljanic vezetést szerzett a Honvédnak. Ezt követően ugyan a hazaiak visszavettek a tempóból, de az osztrákok semmiféle veszélyt nem jelentettek.

A folytatásban fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került a Sturm, a Honvéd szinte pillanatokra sem tudta megtartani a labdát. A nagy nyomás a 72. percben góllá érett. A Honvéd a továbbjutást érő gól reményében kinyílt, s egy kontrából végül a graziak megszerezték a mindent eldöntő találatot.

További eredmények, Intertotó-kupa, 3. forduló, visszavágók:
Deportivo La Coruna (spanyol) - FC Bnei Sahnin (izraeli) 1-0 (1-0)
továbbjutott:
Deportivo La Coruna kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

SSC Napoli (olasz) - Panioniosz (görög) 1-0 (0-0)
Tj:
SSC Napoli kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel

Tavrija Szimferopol (ukrán) - Stade Rennes (francia) 1-0 (1-0, 1-0, 0-0), 11-esekkel: 9-10
Tj:
Rennes 1-1-es összesítéssel, tizenegyesekkel

Aston Villa (angol) - Odense BK (dán) 1-0 (0-0)
Tj:
Aston Villa 3-2-es összesítéssel

FC Vaslui (román) - Nyeftcsi Baku (azeri) 2-0 (2-0)
Tj:
FC Vaslui 3-2-es összesítéssel

Csernyomorec Burgasz (bolgár) - Grasshoppers (svájci) 0-1 (0-0)
Tj:
Grasshoppers kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel

Sporting Braga (portugál) - Sivasspor (török) 3-0 (1-0)
Tj:
Braga kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel

A párharcok továbbjutói az UEFA-kupa selejtezőjének második fordulójában folytatják szereplésüket.