A Debrecen története során harmadik alkalommal hódította el a labdarúgó Magyar Kupát, miután hazai pályán - az első mérkőzésen aratott 7-0-s sikert követően - 2-1-re legyőzte a címvédő Budapest Honvéd együttesét.

Magyar Kupa-döntő, visszavágó:
DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Debrecen, 5 ezer néző
v.: Vad II.
Debrecen: Balogh - Bernáth, Szatmári, Bíró, Takács Z. - Dombi (Huszák, 46.), Leandro, Kiss Z., Czvitkovics - Kerekes, Bogdanovic (Rudolf, 65.).
Honvéd: Borel - Vincze Z., Filó, Smiljanic, Bojtor - Koós, (Abass, 54.), Pomper, Bárányos, Diego - Abraham, Hercegfalvi (Zsolnai, 70.)
gól: Czvitkovics (74.), Leandro (76.), illetve Filó (39.)
sárga lap: Bernáth (54.), illetve Pomper (30.), Bárányos (68.)
kupagyőztes: a DVSC-TEVA kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel

39. perc: Diego szögletét követően Smiljanic fejelt 5 méterről, a bal kapufáról kipattanó labdát Filó rúgta közelről a kapuba (0-1).

74. perc: Kerekes ugratta ki Czvitkovicsot két védő között, a középpályás pedig 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-1).

76. perc: Czvitkovics adott középre balról, Rudolf lábán felperdült a labda, éppen Leandro elé, aki 14 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).

Forrás: MTI

Az első, mindent eldöntő mérkőzés tudatában egyik csapat sem támadott túl nagy elánnal és lelkesedéssel.

A vendégek a félidő hajrájában egy szerencsés góllal szereztek vezetést.

A folytatásban sem lett nagyobb az iram, de végül két pontosan befejezett akcióval sikerült kettős győzelemmel elhódítaniuk a debrecenieknek a Magyar Kupát.