Legfrissebb gólszépségversenyünkben ezúttal nyolc gól közül választhatják ki olvasóink a számukra leginkább tetszőt, ám a kínálatot végignézve borítékolható: ezúttal sem lesz könnyű dolguk. Sok volt a nagy bomba (a manchesteriek például nagyon elemükben voltak), ám egy ollózásos gól, vagy akár a Real aranytalálata is beleszólhat a versenybe. A legnagyobb esélyes első ránézésre mégis a Bröndbyben szereplő Stefan Gislason lehet, aki a dán bajnokságban amolyan karatés mozdulattal ért el felejthetetlen találatot. Önök mit gondolnak? Gyönyörködjenek és szavazzanak!

A Manchester United a rutinos Paul Scholes bombagóljával jutott be a Barcelona "testén keresztül" a BL-döntőbe. Úgy tűnik, hiába a sok fiatal csillag a Vörös Ördögöknél, azért Alex Ferguson is tudja: néha jó az öreg a háznál...

A liverpooli Ryan Babel a Chelsea-Liverpool meccs hosszabbításában 30 méterről - amolyan minden mindegy alapon - 30 méterről rászúrta, s egy kis kapussegítséggel célba is talált a löket - kissé későn, a londoniak így is 3-2-re nyertek, és bejutottak a BL-fináléba.

A francia bajnokságban az éllovas Lyon csak ikszelt szombaton, a második helyezett Bordeaux pedig 1-0-s hátrányban volt a Marseille vendégeként, ám végül a vendégek fergeteges hajrával fordítottak. Először Geraldo Mauricio Wendel egyenlített remekbe szabott szabadrúgásgóllal a 80. percben.

A slusszpoén aztán Pierre Ducasse nevéhez fűződött, aki már a ráadásban egy legurított labdát lőtt meg irtózatos erővel, a labda kifelé csavarodva landolt a bal felsőben. Így tehát nemcsak értékes, de szép győzelmet is aratott a Bordeaux, s ezzel még befoghatja a címvédő Lyont, amelynek már csak három pont az előnye. Nem véletlenül volt elégedett a nyalókát szopogató vendégtréner, a legendás Laurent Blanc (lásd a videón).

Nagy formában van a duplázásra (Premiership-arany, Bajnokok Ligája-diadal) készülő Manchester United, nem kétséges, így tán az sem meglepő, hogy két góllal is bekerültek gólszépségversenyünkbe a Ferguson-fiúk. A West Ham elleni bajnokin a 26. percben Carlos Tévez már a harmadik MU-gólt szerezte - egy szép (test)csel után úgy 23-ról nagyon bevarrta a labdát a léc alá.

Ugyanezen meccsen Dean Ashton önbizalma nem ment el a 3-0-s hazai vezetéstől, mindössze két perccel a remek Tévez-bomba után a derék "kalapácsos" ollózott egy ritkán látható nagy gólt. A meccs vége amúgy 4-1 lett, Cristiano Ronaldóék 3-1 után még 10 emberrel küzdve is növelni tudták előnyüket.

A spanyol ligában bajnokot avattak. Pedig a 83. percben az Osasuna még vezetett a tíz emberrel harcoló Real Madrid ellen, ám a királyi gárdának elég volt pár perc a fordításhoz a hajrában. Az aranyéremről döntő gólt a csereként beállt Gonzalo Higuaín szerezte - mindössze két perccel Arjen Robben egyenlítő találata után - a jobbösszekötő helyéről, kb. 12 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába (a videón 00:47-nél tekinthető meg).

S végül egy remek példa, hogy gólszépségversenyünkbe kisebb bajnokságokból is be lehet kerülni. Bár igaz, olyan góllal nem nehéz, mint amilyet Stefan Gislason szerzett a Bröndby-Nordsjaelland (3-0) dán bajnokin: a hazaiak játékosa egy magasról érkező labdát karatés mozdulattal juttatott távolról - szemet gyönyörködtetően - a kapuba. A nagy múltú, ám szerény jelenű Bröndby egyébként sima győzelme ellenére is mindössze nyolcadik a 12 csapatos északi pontvadászatban.

Legutóbb A csoportos magyar szereplést érő hokis gólokra szavazhattak olvasóink, s nagy versenyben végül Palkovics Krisztián ukránok ellenije kapta a legtöbb voksot.