A Valencia nyerte a labdarúgó spanyol Király-kupát, miután a döntőben két góllal legyőzte a Getafét.

Eredmény, spanyol Király-kupa, döntő:
Valencia - Getafe 3-1 (2-1)
Vicente Calderón-stadion, 55 ezer néző
v.: Alberto Undiano Mallenco
Valencia: Hildebrand - Miguel, Albiol (Caneira, 57.), Alexis, Moretti (Edu, 67.) - Arizmendi, Baraja, Marchena - Mata - Silva - Villa (Morientes, 74.)
Getafe: Ustari - Cortés, Tena (Braulio, 76.), Cata Díaz, Licht - Contra (Pablo Hernández, 55.), Casquero (Celestini, 64.), De la Red, Granero - Manu. Albín
gól: Mata (4.), Alexis (11.), Morientes (84.), illetve Granero (45., 11-esből)
kiállítva: Celestini (90., Getafe)

A Getafe a Bayern München elleni UEFA-kupa-negyeddöntőhöz hasonlóan hiába küzdött hősiesen, nem tudta legyőzni a meccset végig kézben tartó Valenciát.

Ezzel az is eldőlt, hogy Ronald Koeman együttese az előzetesen vártnál sokkal gyengébb bajnoki szereplés ellenére a következő szezonban indulhat az UEFA-kupában.

A Valencia csak a 16. helyen áll a Primera Divisionban és a bennmaradásért küzd. A Getafe 12., szintén távol a nemzetközi kupaszereplést érő pozíciótól.

A Madrid melletti csapat a tavalyi kupadöntő után az ideit is elveszítette. Egy évvel ezelőtt a Sevilla győzte le a gárdát 1-0-ra a fináléban.