A 2004-2005-ös szezont követően ismét dupla okuk van az örömre az ukrán futballdrukkereknek, hiszen 2012-ben Lengyelországgal társbérletben Európa-bajnokságot rendező keleti szomszédunk klubfutballjának mindkét zászlóshajója, a Sahtar Donyeck és a Dinamo Kijev is felkerült a Bajnokok Ligája főtáblájára.

A Dinamo Kijev ellenfele, a bosnyák bajnok FK Sarajevo már az első mérkőzésen, hazai pályán hátrányba került nagynevű, ám az európai kupaporondon mégis jobbára mellékszereplő vetélytársával szemben, a kezdőcsapatában mindössze három hazai játékost (Sovkovszkij, Guszev, Sackih) szerepeltető ukrán óriás pedig a visszavágón egyértelművé tette a délszlávoknak, hogy azért ez már egy más szint.

Az osztrák bajnok Salzburg 1-0-s előnnyel érkezett Donyeckbe, fórját pedig rögtön az ötödik percben meg is duplázta az előrehúzódó védő, Remo Meyer révén. Az ukrán csapat villámgyorsan szépített olasz légiósa, Christiano Lucarelli góljával, hogy aztán az egyaránt csereként beálló mexikói Castillo, illetve brazil Brandao révén a hajrában a továbbjutást is kivívja.

A Werder Bremen egy keserves meccsen kikínlódott 2-1-es előnnyel érkezett a zágrábi Maximir-stadion poklába, ahol viszont jobban ment a játék Thomas Schaaf fiainak, mint a Weser partján. A brémaiak három alkalommal is megszerezték a vezetést (ebből kétszer brazil karmesterük, Diego büntetőből szerzett góljával), és mivel a Dinamo csak kétszer tudott egyenlíteni, végül kettős győzelemmel jutott tovább a német csapat.

A játéknap talán legnagyobb meglepetését a Slavia Praha szolgáltatta, a cseh csapat ugyanis amszterdami sikere után hazai pályán is legyőzte a nemrég holland Szuperkupát nyerő Ajaxot, így kettős győzelemmel búcsúztatta a németalföldi sztárcsapatot.

Elképesztő izgalmakat hozott a Szpartak Moszkva vendégjátéka a Celtic Parkban. A moszkvai 1-1 után a skótok várhatták kedvezőbb helyzetből a visszavágót, azonban Pavlenko mindezt annulállhatta volna, ha nem rontja el a 26. percben a csapata számára megítélt tizenegyest.

Két percre rá McDonald megszerezte a vezetést a Celticnek, de Pavlenko javított, és a félidő utolsó percében egyenlíteni tudott. A hajrában Stranzl kiállítását követően megfogyatkoztak az oroszok, azonban a Celtic nem tudta kihasználni az emberelőnyt. Következhetett tehát a hosszabbítás, melynek végefelé a glasgowiak büntetőhöz jutottak az emberhátrányban hősiesen küzdő oroszok ellen, azonban Jan Vennegoor of Hesselink sem tudott a tizenegyespontról a kapuba találni.

A büntetőpárbajban aztán a skót idegek voltak "kötelebből", így a Celtic csatlakozhatott a főtáblás szereplés jogát egy nappal korábban kivívott városi rivális Rangershöz.

Forrás: EPA

Na, most fütyüljetek! - Akár ezt is jelentheti a zágrábi ultrák elsőszámú közellenségévé avanzsáló Diego mozdulata

BL-selejtező, 3. forduló, visszavágók:
Dinamo Kijev (ukrán) - FK Sarajevo (bosnyák) 3-0 (1-0)
Bangoura (3.), Milosevic (77., öngól), Rebrov (90., 11-esből)
továbbjutott: a Dinamo Kijev kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel

Sahtar Doneck (ukrán) - SV Salzburg (osztrák) 3-1 (1-1)
Lucarelli (9.), Castillo (78., 11-esből), Brandao (86.), illetve Meyer (5.)
tj.: a Sahtar Doneck 3-2-es összesítéssel

Besiktas (török) - Zürich (svájci) 2-0 (0-0)
Delgado (56., 64.)
tj.: a Besiktas, 3-1-es összesítéssel

Steaua Bucuresti (román) - BATE Borisov (fehérorosz) 2-0 (1-0)
Zaharia (16.), Neaga (54.)
tj.: a Steaua Bucuresti, 4-2-es összesítéssel

Anderlecht (belga) - Fenerbahce (török) 0-2 (0-1)
Kezsman (2.), Alex (77.)
tj.: a Fenerbahce, 3-0-s összesítéssel

Slavia Praha (cseh) - Ajax (holland) 2-1 (1-1)
Vlcek (22., 86.), illetve Suarez (33.)
tj.: Slavia, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

Dinamo Zagreb (horvát) - Werder Bremen (német) 2-3 (2-2)
Vukojevic (21.), Modric (41., 11-esből), illetve Diego (13., 70. mindkétszer 11-esből), Sanogo (38.)
tj.: a Werder Bremen kettős győzelemmel, 5-3-as összesítéssel

Elfsborg (svéd) - FC Valencia (spanyol) 1-2 (1-1)
Alexandersson (31.), illetve Helguera (5.), Villa (90.)
tj.: az FC Valencia kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel

FC Köbenhavn (dán) - Benfica (portugál) 0-1 (0-1)
Kacuranisz (17.)
tj.: a Benfica kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

Arsenal (angol) - Sparta Praha (cseh) 3-0 (1-0)
Rosicky (7.), Fabregas (82.), Da Silva (89.)
tj.: az Arsenal, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel

Celtic Glasgow (skót) - Szpartak Moszkva (orosz) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1), büntetőkkel 4-3
McDonald (26.), illetve Pavljucsenko (45.)
tj.: a Celtic, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

Rosenborg (norvég) - Tampere United (finn) 2-0 (1-0)