A labdarúgó NB II Keleti csoportjának rangadóján a Ferencváros hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a Nyíregyházával, így zsinórban negyedik mérkőzésén maradt nyeretlen, de jobb gólkülönbségével továbbra is vezeti a tabellát az azonos pontszámmal álló nyírségiek előtt.

NB II Keleti csoport, 23. forduló

Forrás: [origo]
Ferencvárosi TC - Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (1-1)

FTC:
Nyíregyháza:
sárga lap:

20. perc: Vezetést szerzett a Nyíregyháza. Deme vesztette el a labdát a vendégek térfelén, majd egy szép kontra végén Vukadinovic indítását a hazai védők közül kilépő Montvai 10 méterről gurította a bal alsóba (0-1).

31. perc: Bognár Zsolt jobb oldali beadását az ötösön bevetődve mentő Bagoly kis híján a saját kapujába fejelte.

39. perc: Egyenlített az FTC. Bognár ívelte be a labdát a tizenhatosra, és Tököli 8 méterről a kilépő Erdélyi mellett a hálóba fejelt (1-1).

43. perc: Lipcsei 20 méteres szabadrúgását bravúrral ütötte szögletre a vendégek kapusa.

44. perc: Erdélyi előbb Brettschneider 14 méterről leadott lövését, majd Tököli 6 méteres fejesét védte szenzációsan.

52. perc: Egy jobb oldali szögletet röviden szabadítottak fel a nyírségi védők, de Tököli lövése elzúgott a kapu mellett.

69. perc: Laczkó cselezte be magát a tizenhatos előterébe, majd középre gurítását Deme lőtte rá, de a védőkről lepattanó labdát Tököli nagy helyzetben fölé fejelte.

78. perc: Lipcsei tekerte rá 22 méterről a hazaiak szabadrúgását, Erdélyi szépen védett.

89. perc: Lipcsei jobb oldali beadását Jovánczai 6 méterről fejelte a felső lécre.

Ferencvárosi rohamokkal indult az összecsapás, majd kiegyenlítődött a játék, és a félidő derekán egy kontra végén előnybe kerültek a vendégek. A gól után sokáig nem találta a betömörülő védekezés ellenszerét a hazai gárda, ám Tököli egyenlítő találata után felpezsdült a mérkőzés, és csak Erdélyinek volt köszönhető, hogy nem zöld-fehér vezetéssel zárult az első félidő.

A szünet után nyomasztó lett a Ferencváros fölénye, de hiába volt a nagy nyomás, nem tudtak újabb gólt szerezni Lipcseiék. Gálhidi György együttese ekkor már az eredmény tartására törekedett, és csak elvétve jutott el a hazaiak kapujáig, míg Zoran Kuntic csapata végig ment előre a győztes találat reményében, de végül 1-1-es döntetlennel ért véget a Keleti-csoport rangadója.