A címvédő, listavezető Debrecen három góllal nyert a második helyen álló MTK ellen a labdarúgó Borsodi Liga, 24. fordulójában. A debreceniek sikerüknek köszönhetően már öt pont előnnyel vezetik a tabellát.

Borsodi Liga, 24. forduló:
DVSC-TEVA - MTK Budapest 3-0 (1-0)
Debrecen, 10 000 néző
vezette: Solymosi
Debrecen: Balogh - Bíró, Mészáros, Komlósi, Takács (Szatmári, 59.) - Kiss Z., Vukmir, Tulio (Dombi, 41.), Dzsudzsák - Sidibe, Stojkov (Zsolnai, 64.)
MTK: Végh - Horváth, Lambulic, Lipcsei (Pál, 63.), Pollák - Pintér, Bori (Németh, a szünetben), Zsidai (Szabó Á., 44.), Kanta J. - Czvitkovics, Hrepka
gól: Komlósi (40.), Stojkov (50.), Sidibe (65.)
sárga lap: Pintér (37.), Szabó (48.), Lipcsei (58.), Pál (92.)

5. perc: Bori ugrott ki, Balogh kapus mellett is elhúzta a labdát, ám a visszaérő Mészáros a gólvonalon mentett.

14. perc: Sztojkov húzott befelé, életerős lövését Végh kitornázta.

27. perc: Sidibe hozta helyzetbe magát, éles szögből, a rövid sarokra leadott lövését Végh lábbal hárította.

29. perc: Sztojkov lefutotta fél MTK-védelmet, bombáját Végh hatástalanította.

37. perc: Végh újabb bravúrja, a vendégkapus ezúttal Tulio 11 méteres lövését védte.

41. perc: A volt MTK-s Komlósi volt csapata ellen szerezte élete első élvonalbeli gólját, Dzsudzsák félmagas labdáját sodorta kapuba (1-0).

50. perc: Sztojkov távolról próbálkozott, 25 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát (2-0).

65. perc: Dzsudzsák beadását Komlósi csúsztatta kapura, a Véghről kipattanó labdát Sidibe betalpalta (3-0).

Forrás: MTI

67. perc: Sidibe lépett ki, de centikkel elgurított a hosszú sarok mellett.

Az első félidőben a fiatal MTK ügyesen passzolgatta ki a behúzódó Debrecent, de helyzetig nem jutott el. A hazaiak azonban veszélyes kontrákat vezettek, a szünet előtt meg is szerezték a vezetést.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, a kék-fehérek a mezőnyben technikáztak, a nehézkesebb erőkből álló DVSC viszont a labda birtokában feltartóztathatatlanul húzott kapura, a helyzetek alapján akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a bajnok és listavezető a jelenlegi második ellen.