A Budapest Honvéd és a Diósgyőr is bejutott a legjobb négy közé a labdarúgó Magyar Kupában. Előbbi hazai pályán egygólos hátrányból fordított az MTK ellen és győzött 2-1-re, így összesítésben 4-3-ra nyerte a párharcot. Supka Attila együttese a felújított Bozsik-stadionban továbbra is százszázalékos. A Diósgyőr viszonylag hamar eldöntötte a továbbjutás kérdését, hiszen hazai sikerét követően a félidőben már 3-1-re vezetett a Zalaegerszeg otthonában, igaz, a vége döntetlen lett.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
Budapest Honvéd - MTK Budapest 2-1 (0-1)
Bozsik-stadion, 3000 néző
v.: Bede F. (Kelemen A., Fehér Gy.)
Honvéd: Tóth I. - Mogyorósi, Debreceni, Smiljanic, Vincze Z. (Schindler, 82.) - Dobos, Benjamin (Zana, 85.), Szabó T., Ivancsics - Ndjodo (Koós, 56.), Bogdanovic.
MTK: Végh - Kriston (Lipcsei, 29.), Lambulic, Horváth L., Pollák - Bori (Pál, 60.), Zsidai, Pintér Á., Czvitkovics - Kanta J., Hrepka (Németh K., 70.).
gól: Smiljanic (62.), Dobos (89.) illetve Pollák (4.)
sárga lap: Dobos (44.), Szabó (83.), illetve Hrepka (54.), Horváth L. (56.), Czvitkovics (61.)
továbbjutott: a Budapest Honvéd, 4-3-as összesítéssel

4. perc: Czvitkovics végzett el szabadrúgást az alapvonal közeléből, és a középre adott labdát a hosszú oldalon érkező Pollák látványos mozdulattal, hanyatt vetődve húzta a kapuba (0-1).

62. perc: Dobos adott be egy szabadrúgást az alapvonal közeléből, és a középre emelt labdát Smiljanic 8 méterről bólintotta a hálóba (1-1).

89. perc: Pintér hibáját kihasználva a megszerzett labdát Bogdanovic Dobos elé játszotta, aki higgadtan helyezett a kapuba (2-1).

Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 3-3 (1-3)
Zalaegerszeg, 3500 néző
v.: Bognár T. (Szabó P., Huszár B.)
ZTE: Varga Z. - Kocsárdi, Csóka (34.), Máté, Kádár T. - Nagy L., Molnár B. (Tóth Z., 67.), Ljubojevic (Dovicovic, 58.), Koplárovics - Waltner, Lekic.
DVTK: Szalma - Farkas V., Katona, Hegedűs Gy., Sadjo - Sipeki (Huszák, 62.), Vitelki, Foxi (Menyhért, 89.), Rubint - Simon A. (Halgas, 71.), Douva.
gól: Ljubojevic (8.), Lekic (51.), Waltner (62.), illetve Douva (6., 32.), Simon A. (17.)
sárga lap: Molnár B. (26.), Lekic (63.), illetve Huszák (65.)
tj.: a Diósgyőr, 5-4-es összesítéssel

6. perc: Sipeki jobb oldali szögletét az érkező Douva a rövid oldalról fejelte a hálóba (0-1).

8. perc: szép támadás végén Nagy Lajos beadását Ljubojevic bombázta a kapuba (1-1).

17. perc: Csóka hibája után Duova iramodott meg a bal oldalon, majd középre adását Simon 10 méterről vágta a léc alá (1-2).

32. perc: ismét a hazai védők hibája után kerültek helyzetbe a diósgyőriek, ezúttal Simon passzát Douva a kilépő Vargát átemelve helyezte a hálóba (1-3).

51. perc: Józsi jobb oldali szögletrúgása után a tétovázó diósgyőri védők között Lekic szerezte meg a labdát, és a kapuba lőtt (2-3).

62. perc: formás zalai támadás végén Nagy Lajos beadását Waltner 8 méterről fejelte a hálóba (3-3).

89. perc: Nagy Lajos tört be a tizenhatosra, ahol Foxi buktatta a hazai középpályást. A megítélt büntetőt Waltner lőtte kapura, de Szalma hárítani tudott.