Az FC Fehérvár hazai pályán az utolsó pillanatban egyenlített a svájci Grasshoppers ellen a labdarúgó UEFA-kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

UEFA-kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés:
FC Fehérvár - Grasshoppers (svájci) 1-1 (0-0)
Székesfehérvár, 5000 néző
v.: Dean (angol)
Fehérvár: Sebők - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. (Horváth G., 78.) - Bozic, Dvéri (Farkas B., 46.), Schwarcz - Alumona, Sitku, Dajic (Lattenstein, 46.).
Grasshoppers: Coltorti - Sutter, Schwegler, Weligton, Jaggy - Seoane, Leon, Salatic, Goncalves (Eduardo, 82.) - Ristic (Touré, 73.), Dos Santos (Biscotte, 67.)
gól: Horváth G. (93.), illetve Goncalves (70.)
sárga lap: Alumona (44.), Schwarcz (54.), illetve Weligton (36.), Leon (78.)

3. perc: A hazaiak szabadrúgását Dvéri végezte el, de a svájci kapus könnyedén hárított.

7. perc: Seoane távoli lövését védte szépen Sebők.

19. perc: Dvéri szabadrúgását fejelte kapura Schwarcz, de a labda a kapu fölé szállt.

32. perc: A fehérváriak szabadrúgását ezúttal Bozic végezte el, de a labda a bal felső sarok fölé ment.

37. perc: Dvéri szabadrúgását Kuttor csúsztatta meg, a labda azonban, ha néhány centivel is, de elkerülte a bal alsó sarkot.

48. perc: Farkas Balázs végezhetett el szabadrúgást a vendégek kapujától 17 méterre, de lövése centikkel elkerülte a jobb felső sarkot.

59. perc: Leon lőtt távolról kapura, de a hazaiak szerencséjére a labda a kapufán csattant.

70. perc: A Fehérvár támadott, gólhelyzetben mentettek a svájciak, akik kontratámadást vezettek, és az akció végén Goncalves 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1).

80. perc: Horváth bal oldali beadása után Schwarcz 17 méteres lövése ment a kapu mellé.

82. perc: Lattenstein lövése a védőkről Sitku elé pattant, de csavarását a vendégek kapusa szépen fogta.

85. perc: Sitku fejelhette kapura Lattenstein beadását, de Coltorti remekül védte a fejest.

93. perc: Bozic jobb oldalról beívelt szabadrúgását Horváth Gábor 10 méterről fejelte a kapu bal oldalába (1-1).

Végig változatos, jó iramú, színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. Gólhelyzetei közül egyet kihasznált a svájci csapat a második félidő közepén, ezzel vezetést szerzett, és sokáig úgy tűnt, sikerrel őrzi meg minimális előnyét. A fehérváriak azonban nem adták fel, sok helyzetükből az utolsót sikerült értékesíteniük, mondhatni a legjobbkor, hiszen az utolsó percben egyenlítettek.

Az igazságos döntetlen ellenére nehéz visszavágó vár az utolsó talpon maradt magyar együttesre, hiszen két hét múlva mindenképpen gólt kell szereznie Svájcban.