A címvédő Debreceni VSC-TEVA gólnélküli döntetlent játszott a mérkőzést kilenc emberrel befejező újonc Paks otthonában a labdarúgó Borsodi Liga 2. fordulójában. A nap másik mérkőzésén az Újpest 2-0-ra verte a Győrt.

Borsodi Liga, 2. forduló
Paks - DVSC-TEVA 0-0
Paks, 4500 néző
v.: Bede
Paks: Kovács A. - Molnár Z., Salamon, Horváth S., Kóczián - Zováth, Tamási - Kiss T., Buzás (Montvai, 57.), Báló (Baric, 72.) - Belényesi (Fehér A., 74.)
DVSC: Csernyánszki - Kiss Z., Éger, Komlósi, Leandro - Böőr (Dzsudzsák, a szünetben), Virág B., Madar Cs., Halmosi - Sidibe (Bogdanovic, 72.), Zsolnai (Brnovic, a szünetben)
kiállítva: Molnár Z. (73.), Fehér A. (81.)
sárga lap: Molnár Z. (20., 73.), Tamási (34.), illetve Éger (34.), Komlósi (91.)

13. perc: Buzás jobb oldali beadását Zováth alig fejelte a kapu fölé.

15. perc: Kiss Tamás törhetett egyedül kapura a lesre játszó debreceni védők között, de a kapujából kifutó Csernyánszki menteni tudott.

30. perc: Báló indulhatott meg a debreceni kapu felé, de 18 méteres lövése a kapu mellé szállt.

40. perc: Ezúttal Tamási került helyzetbe, azonban Csernyánszki védte a hazai középpályás lövését.

43. perc: Madar beadása lecsúszott, de Kovács kiütötte a jobb sarokba tartó labdát.

52. perc: Horváth előre ívelését Molnár lőtte rá, de Csernyánszki szépen védett.

60. perc: Buzás jó indításával Kiss lépett ki, de 16 méterről a kapu fölé tekerte a labdát.

70.perc: Kiss hatalmas bedobása után Tamási fejese csattant a keresztlécen.

77. perc: Molnár Zoltán kezezés miatt megkapta második sárgáját, így Szabó játékvezető kiállította a paksi játékost.

84. perc: A percekkel korábban beállt Fehér rúgta fel hátulról Bogdanovicot, így ő is a kiállítás sorsára jutott.

87. perc: Dzsudzsák tekerte fölé Halmosi beadását.

Nagy lendülettel kezdett az újonc Paks, és az első negyedórában többször is veszélyes helyzetet sikerült kialakítaniuk a vendégek kapuja előtt. Ezt követően felpörgette játékát a Debrecen, de gólhelyzetet nem tudott kialakítani, így a kiegyenlített első félidő gólnélküli döntetlennel zárult.

A folytatásban sem lankadt a mérkőzés irama, de hazai játékosok hiába dolgozták ki helyzeteiket, nem tudtak azokból eredményesek lenni. Az utolsó húsz percben előbb Molnár, majd a frissen beállt Fehér kiállítása után kettős emberhátrányban fejezték be a mérkőzést Lengyel Ferenc játékosai, akiknek sikerült tartaniuk az eredményt, így pontot raboltak a Debrecentől.