Továbbjutott a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójából a Rapid Wien labdarúgócsapata. Korsós György csapata a hazai döntetlent követően idegenben győzte le a Lokomotiv Moszkvát a kvalifikáció utolsó körében.

Meglepetésekkel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezősorozata. A görög Panathinaikosz a rendes játékidőben ledolgozta a hátrányát a vendég lengyel Wisla Kraków ellen, majd a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezte, így összesítésben Torghelle Sándor új csapat jutott fel a főtáblára.

Ugyancsak BL-résztvevő lett a szlovák bajnok Artmedia Bratislava, amely a hazai gól nélküli döntetlent követően kihúzta 120 percig Belgrádban is, s végül tizenegyesekkel - a kiválóan védő Juraj Cobej vezérletével - 4-3-ra diadalmaskodott a Partizan ellen.

Az Artmedia az előző körben a skót Celticet búcsúztatta, ezzel a Kassa után második szlovák csapatként szerepelhet a Bajnokok Ligájában.

Bejutott a legjobbak közé a svájci meglepetéscsapat, az FC Thun is, amely kettős győzelemmel, 4-0-lal búcsúztatta a svéd Malmőt.

Szégyenszemre otthon kapott ki 1-0-ra a CSZKA Szófiától a Liverpool, ám a címvédő 3-2-es összesítéssel így is biztosította helyét a főtáblán. Nem jutott fel viszont a francia Monaco (amelyet a spanyol Betis vert ki), illetve a portugál Sporting Lisboa, amelyet az olasz Udinese ütött el.

eredmények, Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Lokomotiv Moszkva (orosz) - Rapid Wien (osztrák) 0-1 (0-0)
Kincl (83.)
továbbjutott: a Rapid Wien, 2-1-es összesítéssel.
A bécsi csapatban szereplő Korsós György a 74. percig volt a pályán.

FC Thun (svájci) - Malmö FF (svéd) 3-0 (2-0)
Bernardini (26.), Lustrinelli (40., 66.)
továbbjutott: a Thun, 4-0-s összesítéssel

Partizan Beograd (szerb-montenegrói) - Artmedia Bratislava (szlovák) 0-0 (0-0, 0-0)
továbbjutott:
az Artmedia, büntetőkkel (4-3)

Udinese (olasz) - Sporting Lisboa (portugál) 3-2 (3-0)
Iaquinta (23., büntetőből), Natali (35.), Douala (38.), illetve Barreto (89.), Pinilla (90.)
továbbjutott: az Udinese, 4-2-es összesítéssel

Rosenborg (norvég) - Steaua Bucuresti (román) 3-2 (1-0)
Solli (38.), Ödegaard (57.), Radoi (öngól, 60.), illetve Radoi (74.), Iacob (75.)
továbbjutott: a Rosenborg, 4-3-as összesítéssel

AS Monaco (francia) - Betis (spanyol) 2-2 (1-1)
Gerard (32.), Maoulida (62.), illetve Oliveira (16., 75.)
továbbjutott: a Betis, 3-2-es összesítéssel.

FC Liverpool (angol) - CSZKA Szófia (bolgár) 0-1 (0-1)
Iliev (16.)
továbbjutott: a Liverpool, 3-2-es összesítéssel

Panathinaikosz (görög)-Wisla Kraków (lengyel) 4-1 (3-1, 0-0) - hosszabbítás után
Morris (62.), Olisadebe (65.), Papadopoulosz (87.), Kotsziosz (114.), illetve Sobolewski (78.)
kiállítva: Sobolewski (90., Wisla)
továbbjutott: Panathinaikosz, 5-4-es összesítéssel