Az Internazionale jutott elsőként az olasz kupa döntőjébe, miután az idegenben elért 1-1 után hazai pályán 3-1-re legyőzte a Cagliarit.

Az első félidőben egykapuzott az Inter, sokáig csak Iezzo kapus bravúrjai miatt nem szereztek vezetést a milánóiak, aztán a 26. percben Vieri felsősarkos lövése ellen már nem volt ellenszere a szárdok portásának.

A gól után tovább folytatódott az Inter-csatárok és Iezzo párharca, és ismét Vieri tudott túljárni a kapus eszén, de a Cagliari gyorsan szépített Lopez révén. Egy újabb vendégtalálat Zoláék továbbjutását jelentette volna, de a végén ismét a kék-feketék villantak, Vieri ezúttal a gólpasszt jegyezte, és Martins fejezte be az akciót.