Mindössze egy góllal, 3-2-re tudott nyerni hazai pályán az Athletic Bilbao labdarúgócsapata a másodosztályú Valladolid ellen a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

spanyol Király-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Athletic Bilbao - Real Valladolid 3-2 (1-1)
Bilbao, 25 ezer néző
v.: Mejuto González
Bilbao: Lafuente - Iraola, Prieto, Karanka (Gurpegui, 66.), Del Horno - Orbaiz, Tiko - Etxeberria, Guerrero, Yeste (Ezquerro, 12.) - Llorente (Javi González, 77.).
Valladolid: Lledó - Rafa, Mateo, Mario (Jonathan, 46.), Marcos - Inaki (Aduriz, 46.), Iván Zarandona (Robles, 72.) - Xabi Moré, Chema, Alvaro - Losada.
gól: Del Horno (18.), Ezquerro (73.), Iraola (79.), illetve Inaki (8.), Aduriz (87., büntetőből)

Korai góllal meglepetésre a Valladolid szerzett vezetést (Inaki már a 8. percben meglepte Lafuente kapust), s bár a félidőben még mindig csak 1-1 volt az állás, Ezquerro a 73., majd Iraola a 79. percben is gólt szerzett.

A másodosztályú kiscsapat reményeit Aduriz hozta vissza, aki a hajrában értékesített egy büntetőt, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt.