Színvonalas mérkőzésen 3-1-es győzelmet aratott az Arsenal bajnokcsapata a Manchester United elleni Szuperkupa- (Community Shield) döntőben. A tavalyi első és az FA-kupa-győztes csatája a félidőben még nem hozott gólt, aztán a második játékrészben az Ágyúsok Gilberto Silva, Reyes és Silvestre öngóljával háromszor is bevették Howard kapuját, a másik oldalon Smith bombagóllal volt eredményes.

eredmény, Szuperkupa- (Community Shield) döntő
Arsenal - Manchester United 3-1 (0-0)
Cardiff, Millennium-stadium, 63 317 néző
vezette: M. Dean
gól: Gilberto Silva (49.), Reyes (59.), Silvestre (79., öngól) illetve Smith (55.)
Arsenal: Lehmann - Lauren, Toure, Cygan, Cole - Pennant, Gilberto, Fabregas (Svard, 87.), Reyes (Hoyte, 80.) - Bergkamp (Aliadiere, 61., Clichy, 69.), Henry (Van Persie, 46.)
Manchester United:
Howard - Gary Neville, O'Shea (Spector, 82.), Silvestre, Fortune (Phil Neville, 51.) - Bellion, Keane (Fletcher, 51.), Djemba-Djemba, Giggs (Forlan, 51.) - Scholes (Richardson, 74.), Smith (Eagles, 73.).

A találkozót jobban kezdte az Arsenal, a 6. percben Bergkamp pazar cselek után Pennantot indította a jobb szélen, a középpályás középre játszott, az érkező Henry viszont csak belepiszkálni tudott, így a labda Howard ölében landolt. Öt perccel később a holland csatár veszélyeztetett, de a kapus ismét bravúrral védett. A 20. percben Howard Henry szabadrúgását piszkálta léc fölé.

Az első játékrészben jóformán nem akadt dolga Jens Lehmannak, az Ágyúsok hálóőre a 41. percben védett először, akkor Neville fejesét hatástalanította, majd már a ráadás perceiben Scholes elől mentett.

A második félidőt őrült tempóban kezdte az Arsenal: a 48. percben Reyes jó jégkorongozóhoz méltóan szinte már a kaput is kicselezte, ám az abszolút ziccert az üres háló helyett annak oldalába emelte.

Fel sem ocsúdhattak a manchesteri drukkerek és játékosok, egy perccel később mintaszerű akció futott végig a pályán, saját kapujától négy passzal ért fel a tizenhatoshoz a bajnokcsapat, s Bergkamp átadását Reyes úgy centerezte középre, hogy Gilberto Silvának csupán pár lépésről kellett a kapuba passzolnia (1-0).

Váratlanul az 56. percben egyenlített a MU, Toure felszabadító rúgása Smith kezében akadt el, a váratlan labdát az újonnan szerződtetett csatár 18 méterről fantasztikusan bombázta a bal felső sarokba (1-1). Három perccel később Reyes már nem hibázott, jól helyezett lövése megtalálta az utat a jobb alsó sarokba (2-1)

A 79. percben eldőlt az összecsapás: Ashley Cole Neville és Bellion mellett húzott el, balról középre adott, a visszafelé mozgó Silvestre balszerencsés mozdulattal saját kapujába továbbított (3-1).