Japán kapitányként első nemzetközi tornáját nyerte Zico, a távol-keleti labdarúgó-válogatott brazil szövetségi kapitánya, miután a hazai pályán rendezett Kirin-kupán Szlovákia után legyőzte Szerbia-Montenegró válogatottját is. A szerbek csapatában pályára lépett a Ferencváros játékosa, Dragan Vukmir is.

eredmény, Kirin-kupa, 3 mérkőzés
Japán - Szerbia-Montenegró 1-0 (0-0)
Jokohama, 57 616 néző
gól: Endo (49.)
Szerbia-Montenegró: Jevric - Dudic, Petkovic, Sarac (Neziri), Jokic - Mladenovic (Vukcevic), Ilic, Pantic (Markoski), Maric (Vukmir) - Milosevic (Kolakovic), Lazovic (Jestrovic).
Japán: Kavagucsi - Tanaka, Nadzsamoto, Santos, Nakazava - Kadzi, Fukunuce, Nakamura, Endo - Szuzuki, Tamada.

A házigazda japán labdarúgó-válogatott Jokohamában - a 2002-es világbajnokság döntőjének helyszínén - egygólos győzelmet aratott Szerbia-Montenegró felett a Kirin-kupán. A mérkőzés egyetlen találatát a 49. percben Szuzuki átadását követően Endo szerezte. Mivel a japán együttes korábban 3-1-re verte Szlovákiát is, a háromcsapatos torna élén végzett.

A siker jól jön Zico számára, a japánok brazil szakvezetője pozitív hangulatban várhatja a hét végén, Kínában kezdődő Ázsia-kupát.