A Debrecen hazai pályán, a Sopron idegenben bukta el a továbbjutást az UEFA-Intertotó-kupában, így a második kör magyar csapat nélkül kezdődik.

A Sopron álomkezdést produkált Teplicében, Sira már a kilencedik percben megduplázta csapata első mérkőzésen szerzett előnyét. A csehek azonban a találattól észhez tértek, s még az első játékrészben megfordították mind a találkozó, mind az összetett állását (3-1). A második félidő nem hozott gólt, így a Teplice 3-2-es összesítéssel jutott a második körbe.

A Debrecen eleve "lehetetlen" helyzetből kezdte a Trnava elleni visszavágót, hiszen a szlovákok 3-0-ra nyerték az első mérkőzést. A Loki alig több mint fél óra alatt kettőt ledolgozott hátrányából, nem sokkal a félidő előtt azonban Kriss szépített, így a hazaiaknak újabb három gólt kellett volna szerezniük a továbbjutáshoz. Nos, végül csak kettőt sikerült berámolni, a Trnava így idegenben lőtt góllal lépett tovább.

UEFA-Intertotó-kupa, 1. forduló, visszavágók:
Debreceni VSC-MegaForce - Spartak Trnava (szlovák) 4-1 (2-1)
gól: Bajzát (23.), Éger (34.), Madar (76.), Bogdanovic (83.), illetve Kriss (42.)
továbbjutott: a Spartak Trnava 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal

Teplice (cseh) - Matáv-Sopron 3-1 (3-1)
gól: Veleba (29., 39.), Lambulic (34., öngól), illetve Sira (9.)
továbbjutott: a Teplice 3-2-es összesítéssel