A lisszaboni Curry Cabral kórházban elhunyt Bruno Baiao, a Benfica juniorcsapatának futballistája, aki kedd óta kómában volt.
A Benficáé a Portugál Kupa

A Benfica nyerte a Portugál Kupát, miután a döntőben hosszabbításban legyőzte a bajnok és BL-döntős FC Porto együttesét.

Eredmény:
Benfica-FC Porto 2-1 (0-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
gól: Fisszasz (59.), Simao Sabrosa (104.), illetve Derlei (70.)
kiállítva: Jorge Costa (70., FC Porto)

A Benfica 1997-ben nyert legutóbb Portugál Kupát.

Pedro Canas Mendez, a kórház igazgatója már a felvételt nem sokkal követően visszafogottan nyilatkozott a túlélési esélyekről, a játékost ugyanis másodszor is újra kellett éleszteni.

Baianónak korábban is voltak problémái a szívével, de számos vizsgálat illetve teszt elvégzését követően alkalmasnak nyilvánították sportolói pályafutása folytatására.

Január 25-én a fővárosi együttes magyar csatára, a 25-szörös válogatott Fehér Miklós esett össze a Vitoria Guimaraes elleni bajnoki mérkőzés hosszabbításában a pályán, majd a klinikára szállítást követően meghalt. A vizsgálatok szerint a 24 éves labdarúgó természetes okok miatt vesztette életét.