Az újdonsült bajnok és UEFA-kupa döntőre készülő Valencia a Villarreal otthonába látogatott a spanyol bajnokság harminchetedik fordulójának nyitómérkőzésen, és 2-1-es vereséget szenvedett.

A Villarreal hamar érzékeltette, hogy a Valenciával ellentétben igazán komolyan veszik a mérkőzést, ugyanis Sonny Anderson már a tizennegyedik percben vezetést szerzett, miután Belletti passza után bevette a Canizarest helyettesítő Rangel kapuját. Nem sokkal később ismét egy dél-amerikai klasszis villant és Riquelme egyéni akciójának eredményeként már 2-0 állt az eredményjelzőn.

Az UEFA-kupa döntőre készülő vendégek Pellegrino fejesével ugyan még a szünet előtt szépítettek, de a második félidőben már csak helyzetekig jutottak, így 11 mérkőzés után újra vesztesen hagyták el a pályát, a Villarreal pedig visszavágott az UEFA-kupa elődöntőben elszenvedett vereségért.